МВФ готується виділити на відновлення світової економіки 650 млрд дол.

Рада директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) доручила розробити пропозицію про розподіл 650 млрд доларів США міжнародних резервів — SDR (Special Drawing Rights — спеціальні права запозичення, СПЗ) на відновлення глобальної економіки. Про це повідомила виконавчий директор (розпорядник) МВФ Крісталіна Георгієва.

Обговорення використання резервного активу СДР велось МВФ з січня 2021 р. Розподіл буде швидким і без будь-яких зволікань, стверджує Георгієва. За її словами, в червні співробітники фонду представлять план дій. В такому випадку очікується, що вже в серпні центробанки країн-членів МВФ зможуть отримати свої резервні активи.

Такий масштабний випуск СДР — еквівалент 650 млрд дол. — забезпечить довгострокову потребу світової економіки в резервах, що зможе допомогти всім країнам-членам МВФ підтримати світову економіку на шляху відновлення. Цей крок має збільшити ліквідність світової економічної системи шляхом збільшення резервів 190 країн-членів.

Як відомо, розмір допомоги з резервного активу СДР залежить від вкладу країни-члена МВФ. Так, розвинені економіки отримають 58% (близько 377 млрд дол.), 42% або 212 млрд дол. — країни, що розвиваються і з ринком, що формується, не включаючи Китай. КНР, звичайно, також скористається своїми резервами в СДР (ймовірно, 40 млрд дол.). Варто зазначити, що згідно ліберально-економічній класифікації Китай не можна назвати розвиненим ринком в силу вагомої участі держави в розвитку бізнесу, але і до країн другу за величиною економіку світу вже не зарахуєш.

Бідні країни бідні і держави з низькими доходами отримають тільки 3,2% з виділених СДР — 21 млрд дол.

Мінімальний резерв України в активі СДР визначено на рівні 2,012 млрд. За даними МВФ, на грудень 2020 р. отримані кредити і борги, що накопичила Україна, становили 7,6 млрд СДР. Запаси України в резервному активі СДР складають тільки 3,14 млн. Але, незважаючи на виснажені запаси СДР і борги України перед МВФ, Київ не позбавляється шансу отримати допомогу з 650 млрд дол.

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд скептично ставиться до ідеї податкових амністій загалом, оскільки в довгостроковій перспективі вони шкодять стягненню податків, заявив голова представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман.

Як вже повідомляв NotaВene, МВФ прогнозує зростання світової економіки в поточному році на рівні 5,5%.

Total
0
Shares
Previous Article

Президент США і прем'єр Японії займуться ліквідацією дефіциту напівпровідників

Next Article

Дефіцит Пенсійного фонду в І кварталі становив 7,5 млрд грн

Related Posts
Total
0
Share