Мотор Січ буде повернуто державі на підставі спеціального закону

Для повернення в державну власність авіабудівного підприємства АТ “Мотор Січ” на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони немає законних підстав. NotaВene запитав юристів, що потрібно врахувати при підготовці спеціального законопроєкту та які підводні камені ховаються під ініціативою про націоналізацію прибуткового підприємства.

Якщо діяльність банків регулює специфічне законодавство саме для юридичних ліф фінансового сектора, то застосувати цю практику в рамках існуючого законодавства для виробничого підприємства неможливо, попереджає NotaBene кандидат юридичних наук Геннадій Дубов.

Викуп у власників акцій компанії викликає сумніви в юридичній чистоті. “Викуп передбачає добровільну згоду сторін. Відомо, що держава ставить власників перед фактом”, — зазначає Дубов.

Заковика в тому, що власник уже змінився і не через юрисдикцію України, але передача акцій сталася відповідно до українського законодавства. “Акціями на сьогодні володіють китайські фізичні особи, але не пан Богуслаєв. Я не чув на сьогодні, щоб розглядався судовий спір про невизнання договору купівлі-продажу акцій в статутному капіталі з ініціативи державних органів України. Такий спір можливий, але це справа не швидка. Угода укладалась, як ми розуміємо, в іноземних юрисдикціях, значить, це компетенція міжнародного арбітражу, де справа може розглядатися”, — пояснює NotaBene юрист Андрій Віргинський.

Нагадаємо, 15 січня міністерство торгівлі США повідомило про нову серію санкцій проти китайських компаній. До списку увійшов виробник авіапродукції Skyrizon Aircraft Holdings Limited, інвестор українського ПАТ “Мотор Січ”.

“Skyrizon, китайська державна компанія, робить зусилля придбати і освоїти іноземні військові технології, що становить значну загрозу національній безпеці і зовнішньополітичним інтересам США”, — йдеться в повідомленні міністерства.

Зі свого боку, президент Володимир Зеленський в дію рішення РНБО від 28 січня 2021 р. про застосування персональних санкцій проти громадянина КНР Ван Цзіна (ключовий акціонер компанії Skyrizon, яка є акціонером українського підприємства “Мотор Січ”).

МЗС Китайської Народної Республіки закликав Україну захистити права китайських компаній та інвесторів після того, як президент Володимир Зеленський наклав санкції на ряд фізичних та юридичних осіб з КНР.

Total
0
Shares
Previous Article

Більше 800 міст по всьому світу взяли зобов'язання перейти на відновлювані джерела енергіі

Next Article

ВВП України впав на 4% після чотирьох років зростання

Related Posts
Total
0
Share