Молдова заборонила продаж пластикових пакетів і одноразового посуду

У Республіці Молдова вступили в силу поправки до закону про внутрішню торгівлю, за якими під повну заборону потрапили пакети і одноразовий посуд із пластику. Про це повідомляє EcoTown.

Національний Інспекторат поліції попереджає, що за порушення поправок до закону про внутрішню торгівлю, які вступили в силу з 1 січня 2021 р., громадянам і підприємствам загрожують штрафи.

Наразі торгові точки зобов’язані відмовитися від найтонших пластикових пакетів, товщиною менше 15 мікрон, за винятком тих, що використовуються в якості упаковки.

З 1 січня також набули чинності санкції за використання і реалізацію одноразових пластикових тарілок, склянок, столових приладів, а також паличок, за винятком біорозкладаних товарів.

За використання і продаж пластикових пакетів і посуду передбачений штраф від 3000 до 4500 леїв для фізичних осіб і від 6000 до 12 000 леїв — для юридичних (1000 молдовських леїв — 1640 українських гривень).

Слід нагадати, у 2016 р. парламент Молдови внес в закон “Про внутрішню торгівлю” заборону на використання і реалізацію пластикових пакетів. Перехід від звичайних поліетиленових пакетів до інших упаковок і сумок: біорозкладаних, паперових, тканинних — проходив в торгових точках країни поетапно.

З 1 січня 2019 р. під заборону потрапили “товсті” пакети, товщиною 50 мікрон і більше (використовувані замість сумок), з 1 січня 2020 р. — тонкі, товщиною менше 50 мікрон (типу “майок”), за винятком випадків, якщо вони використовуються для упаковки.

Total
0
Shares
Previous Article

Споживчі ціни в 2020 р. зросли на 5%

Next Article

Поблизу угорсько-українського кордону будується найбільший в Європі залізничний термінал

Related Posts
Total
0
Share