Міжнародні резерви України скоротилися до 27,84 млрд дол.

Міжнародні резерви України станом на 1 червня становили, за попередніми даними, до 27,84 млрд доларів США (в еквіваленті), що на 0,6% менше, ніж на початок травня (28 млрд дол.), повідомляє “Інтерфакс-Україна“.

За інформацією Національного банку, “станом на 1 червня міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили $27,84 млрд (в еквіваленті). У травні вони скоротилися на 0,6% через погашення зовнішніх і внутрішніх зобов’язань держави, що були частково компенсовані валютними надходженнями на користь уряду”.

Як зазначає Нацбанк, на динаміці резервів у травні позначилися операції з управління держборгом — загальний обсяг платежів з обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в інвалюті сягнув 650,6 млн дол. (в еквіваленті).

Уточнюється, що 529,3 млн дол. було спрямовано на обслуговування та погашення облігацій внутрішньої держпозики, решту — на виконання інших зобов’язань держави в інвалюті.

Водночас валютні надходження на користь уряду становили 417,9 млн дол. (в еквіваленті), зокрема 354,3 млн дол. — від розміщення ОВДП.

Зазначається, що в травні НБУ та уряд спрямували 64,3 млн дол. на користь Міжнародного валютного фонду.

Згідно з повідомленням, на динаміку показника в травні також вплинула переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості та курсу гривні до іноземних валют) — минулого місяця їхня вартість зросла на 136,8 млн дол. в еквіваленті, свідчать дані Нацбанку.

Як зазначає регулятор, станом на 1 червня обсяг міжнародних резервів покриває 4,2 місяця майбутнього імпорту. Уточнюється, що цього достатньо для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і НБУ.

Окрім цього, НБУ уточнив, що чисті міжнародні резерви (ЧМР) України в травні скоротилися на 223 млн дол., або на 1,3%, — до 17,353 млрд дол.

Нагадаємо, що на початок цього року міжнародні резерви України становили 29,113 млрд дол., а ЧМР — 18,114 млрд дол.

Як вже повідомляло NotaВene, 2 червня Національний банк відновив інтервенції з купівлі валюти на міжбанківському ринку вперше з березня. НБУ викупив з міжбанку 20 млн доларів США за курсом 27,32 грн/дол.

Total
0
Shares
Previous Article

Доходи від оподаткування нафти і газу в 2020 р у всьому світі впали вдвічі

Next Article

Huawei заснувала компанію з розробки електромобілів

Related Posts
Total
0
Share