Міністри фінансів G20 підтримали угоду про податок на прибуток для корпорацій

Міністри фінансів країн G20 підтримали угоду про введення міжнародного мінімального податку на прибуток для транснаціональних корпорацій. Міністри наполягають на тому, щоб невирішені питання в рамках пропонованої глобальної реформи корпоративного оподаткування були усунені до жовтня, повідомляє Reuters.

Декларація, під якою поставили підписи міністри країн G20, передбачає встановлення мінімального податку на прибуток для транснаціональних корпорацій на рівні не нижче 15%. Її реалізація має утримати транснаціональні корпорації, перш за все технологічні, від мінімізації сплати податків в країнах, де вони працюють, за допомогою реєстрації штаб-квартир в низькоподаткових юрисдикціях. Угода має на увазі, що компанії будуть платити податки там, де продають свої послуги.

Наступний крок для реалізації угоді — затвердження лідерами G20 на саміті в Римі, який пройде в жовтні.

“Ще багато чого треба зробити, але я дуже сподіваюся, що завдяки зростаючому консенсусу ми знаходимося на шляху до податкового режиму, який буде справедливим для всіх наших громадян”, — заявила міністр фінансів США Джанет Йеллен. Її французький колега Бруно Ле Мер підкреслив, що “шляху назад немає”. “Це буде реалізовано, і ми побудуємо міжнародну податкову систему для XXI століття”, — сказав він.

При цьому проти угоди як і раніше виступають низькоподаткові юрисдикції, такі як Ірландія, Угорщина та Естонія. Швейцарія і Багами.

Нагадаємо, що міністри фінансів країн G7 5 червня взяли на себе зобов’язання встановити єдину ставку податку для корпорацій на рівні не менше 15%. Цей крок спрямований на те, щоб транснаціональні корпорації, особливо технологічні гіганти, платили більше в державні бюджети, які сильно постраждали від пандемії.

Як вже повідомляло NotaВene, адміністрація Байдена підготувала пакет заходів для підтримки економіки США на 1,9 трлн доларів у зв’язку з коронавірусом. Фінансувати витрати Білий дім хоче за рахунок підвищення податків: ставку корпоративного податку в США планується підняти з 21 до 28%.

Варто зазначити, що Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроєкт №4184, який вводить податок на додану вартість на онлайн-послуги компаній-нерезидентів. Це означає, що для іноземних онлайн-сервісів, якими користуються українці, на зразок Facebook, Netflix, Steam і окремих сервісів Google, Apple і Amazon, запрацює податок в 20%.

Total
0
Shares
Previous Article

До кінця року споживання нафти повернеться до рівня початку 2020 р

Next Article

Експорт електроенергії в I півріччі скоротився на третину

Related Posts
Total
0
Share