Мінфін звітує про прогрес у переговорах з МВФ

Українська делегація провела у Вашингтоні низку зустрічей з представниками Міжнародного валютного фонду (МВФ). У результаті було досягнуто компромісу щодо антикорупційної реформи, реформи корпоративного управління та питання незалежності Національного банку, повідомляє агентство “Інтерфакс-Україна” з посиланням на Міністерство фінансів.

Під час робочого візиту до США міністр фінансів Сергій Марченко провів ряд зустрічей з представниками МВФ для обговорення подальшої співпраці. Зокрема переговори відбулись з директором Європейського департаменту Альфредом Камером, виконавчим директором МВФ Полом Гілберсом, главою місії МВФ в Україні Іванною Владковою Голлар, постійним представником МВФ в Україні Ваграмом Степаняном.

Мінфін стверджує, що переговори дозволили дійти згоди та досягти компромісу з ряду питань, зокрема, щодо антикорупційної реформи, реформи корпоративного управління та питання незалежності НАБУ.

Марченко зазначив, що Україна досягла значних результатів у виконанні структурних маяків МВФ. Він нагадав, що Верховна Рада ухвалила ряд законопроєктів, необхідних для продовження програми співпраці з фондом.

“Підтримка МВФ є дуже важливою для України. І я вдячний за підтримку в проведенні реформ. Економічна ситуація в країні покращується, але для забезпечення макроекономічної стабільності України надзвичайно важливо бути в програмі співпраці з МВФ”, — заявив міністр.

Нагадаємо, що Міжнародний валютний фонд продовжує взаємодію з Києвом в контексті першого огляду програми stand by та говорить про досягнення певного прогресу для отримання наступного траншу, однак зазначає, що треба зробити більше. Обговорення ведеться, зокрема про посилення управління Національним банком, вдосконалення законодавчої та нормативної бази щодо контролю банківської діяльності, зменшення середньострокового бюджетного дефіциту, а також законодавчих зусиль щодо відновлення та зміцнення антикорупційної системи і системи судочинства в Україні.

Варто зазначити, що пресреліз Міністерства фінансів, на який посилається інформаційне агентство “Інтерфакс-Україна” та ціла низка ЗМІ, наразі відсутній. Сторінки такої на сайті Мінфіну не існує — 404 Not Found.

Як вже повідомляло NotaВene, в інтерв’ю Agence France-Presse, Reuters та Associated Press президент Володимир Зеленський сказав, що продовження співпраці України з МВФ важливо для економічної стабільності та інвестиційного клімату, так як до програми МВФ прив’язані інші програми фінансової підтримки.

“Тому ми обов’язково зробимо все, що пообіцяли.  Я думаю, що на початку осені чи восени буде транш. Термінами займається уряд”, — зазначив президент України.

Total
0
Shares
Previous Article

У червні інфляція у річному вимірі склала 9,5%

Next Article

До кінця року споживання нафти повернеться до рівня початку 2020 р

Related Posts
Total
0
Share