Мінфін розмістив восьмирічні євробонди на 1,25 млрд дол.

26 квітня Україна оголосила про прайсинг нового випуску єврооблігацій на 1,25 млрд доларів США з погашенням в 2029 р. За результатами прайсингу, дохідність нового випуску встановлено на рівні 6,875% річних, повідомляє Міністерство фінансів.

Очікується, що новому випуску будуть присвоєні рейтинги “В” агентством Standard & Poor’s та “В” — агентством Fitch.

BNP Paribas, Deutsche Bank, Goldman Sachs International та J.P. Morgan виступили спільними лід-менеджерами транзакції.

Залучені кошти будуть використані для фінансування загальних бюджетних призначень.

“Ми раді оголосити про прайсинг нашого першого публічного випуску єврооблігацій в цьому році. Завдяки цій транзакції, Міністерство фінансів виконує цьогорічнй план державних зовнішніх запозичень, більшу частину якого ми розраховуємо виконати за рахунок пільгового фінансування від міжнародних партнерів. Ми продовжимо здійснювати зважену боргову політику, направлену на максимальне збільшення обсягу пільгового фінансування та запозичень у національній валюті”, — заявив міністр фінансів Сергій Марченко.

Нагадаємо, через відсутність прогресу в переговорах з МВФ Україна в січні-квітні 2021 р. не мала зовнішніх запозичень, лише внутрішні.

Як вже повідомляло NotaВene, за 2020 р. обсяг облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) зріс на 20,7% або 171,35 млрд грн — до 998,73 млрд грн.

16 квітня НБУ підняв облікову ставку з 6,5% до 7,5%. Центробанки країн з низьким рівнем розвитку економіки підвищують облікову ставку, щоби зберегти нерезидентів-інвесторів за рахунок більшої привабливості своїх боргових паперів, пише NotaВene.

Total
0
Shares
Previous Article

Втрати від шахрайства з онлайн-платежами перевищать 20 млрд дол.

Next Article

Запоріжсталь за підсумками року скоротила збиток на 15%

Related Posts
Total
0
Share