Мінекономіки планує на 2022 р ціну газу вище 350 дол. за тисячу кубометрів

Україна попередньо закладає на 2022 р ціну природного газу вище 350 дол. / тис. куб. м, заявив перший віце-прем’єр—міністр економіки Олексій Любченко, повідомляє Енергореформа.

“Середньозважена ціна, яка сьогодні розраховується для економіки, і буде врахована в прогнозі, сьогодні ми розуміємо орієнтовно більше 350 дол. за 1 тис. куб. м. Такі розрахунки сьогодні ведуться, і всі моделі соціально-економічного розвитку на 2022 р виходять з таких параметрів” , — сказав він під час виступу у Верховній Раді.

Любченко зазначив, що уряд і НАК “Нафтогаз України” забезпечать населення і сферу житлово-комунальних послуг газом за прийнятними цінами, але існуюча кон’юнктура є дуже важкою для промисловості, зокрема, мова йде про хімічну, переробну та цукрову галузі.

Віце-прем’єр також дав зрозуміти, що Україна в жовтні імпортує природний газ за ціною близько 1,4 тис. дол. / тис. куб. м.

“Сьогодні ціни більше 55 тис. грн (близько 2 тис. дол. / тис. куб. м) на ринках, але Україна має різницю більше 15 тис. грн (близько 570 дол. / тис. куб. м) між ринком, який сьогодні склався в Європі і тим , що ми сьогодні отримуємо”, — сказав він.

Любченко також повідомив, що собівартість видобутку природного газу в країні складає трохи більше 3 тис. грн / тис. куб. м (близько 115 дол. / тис. куб. м).

Нагадаємо, що Закарпатська область оголосила надзвичайну ситуацію через вартість газу. Майже всі бюджетні заклади області змушені купувати газ за ринковими цінами.

Як вже повідомляло NotaВene, транзит природного газу через газотранспортну систему України у січні-вересні поточного року становить 32,7 млрд куб. м, що на 17,2% менше, ніж за аналогічний період минулого року (39,5 млрд куб. м).

Про ситуацію, що склалася на європейському рину газу, NotaВene розповідає в окремому матеріалі.

Total
0
Shares
Previous Article

Закарпатська область оголосила надзвичайну ситуацію через ціни на газ

Next Article

Україна збільшить виплати за держборгом у 2022 р до 438,5 млрд грн

Related Posts
Total
0
Share