Мінекономіки оприлюднило оцінку зростання ВВП України

Зростання ВВП України в другому кварталі 2021 року складе близько 6% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, повідомляє Міністерство економіки.

За даними огляду, зробленого департаментом стратегічного планування та макроекономічного прогнозування Міністерства економіки, зростання ВВП України в ІІ кварталі поточного року складае близько 6% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Мінекономіки зазначає, що падіння ВВП за І квартал 2021 р, за попередніми даними Державної служби статистики, складає 2,2% порівняно з відповідним кварталом 2020 р. У першому кварталі “тривала негативна динаміка ВВП в умовах введення в січні локдауна, а також введення в березні в ряді регіонів червоних зон”, йдеться у звіті.

“Динаміка ВВП І кварталу 2021 р відповідає раніше прогнозованим тенденціям. У ІІ кварталі 2021 р економічне відновлення хоч і продовжує знаходитись під впливом пандемії, проте, з урахуванням низької бази порівняння минулого року та процесів вакцинації як у світі, так і всередині країни, вийшло на позитивний тренд — за попередніми оцінками Мінекономіки за підсумком п’яти місяців зростання ВВП оцінено на рівні 0,7%”, — зазначає міністерство.

Разом з тим, таке зростання ВВП трохи нижче, ніж прогнозувалося раніше. Це обумовлено недооцінкою впливу фактора витратності, сформованого в результаті тиску з боку висхідного цінового тренда на світовому ринку, а також непрогнозованим відставанням розвитку будівництва і сільського господарства.

Міністерство очікує, що будівництво і сільське господарство в літні місяці компенсують відставання. Сприяти прискоренню зростання буде і цінова кон’юнктура на зовнішніх сировинних ринках, що стане ключовою підтримкою діяльності вітчизняних експортерів. Як наслідок, за підсумками 2021 р зростання ВВП вийде на прогнозований рівень 4,1%.

Нагадаємо, що валовий внутрішній продукт України після спаду на 4,2% у 2020 р за інфляції 5% у 2021 р збільшиться на 4,1% у разі зростання інфляції до 6,9%, а у 2022 р відновлення економіки сповільниться до 3,8% за зниження інфляції до 5,3%, прогнозує міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings.

Як вже повідомляло NotaВene, Світовий банк підвищив прогноз зростання ВВП України у 2021 р до 3,8%, тоді як на початку січня він оцінював перспективи відновлення у 3%.

Помірне відновлення економіки України у 2021 р Світовий банк пояснює високою невизначеністю, пов’язаною з темпами вакцинації проти COVID-19 і економічною політикою щодо поліпшення інвестицій і забезпечення макроекономічної стабільності. Водночас, сільське господарство і переробна промисловість показують позитивні тенденції.

Варто зазначити, що Міжнародний валютний фонд після спаду ВВП України минулого року на 4% прогнозує його зростання цього року на 4% з подальшим уповільненням наступного року до 3,4%.

Total
0
Shares
Previous Article

Газпром купив всю додаткову транзитну потужність ГТС України на серпень

Next Article

Україна скоротила виробництво молока на 5%

Related Posts
Total
0
Share