21 липня Міністерство цифрової трансформації спільно з представниками інших відомств і бізнесу представило стратегію розвитку ринку віртуальних активів терміном на три роки. Дорожня карта включає регуляторні, освітні та інфраструктурні проєкти у різних сферах, повідомляє Мінцифри.
Для їх реалізації учасники проєкту створили 10 робочих груп. Серед завдань:
- розробка термінології і підзаконних актів;
- просування токенізаціі реальних активів;
- створення освітніх матеріалів на базовому, вищому і галузевому рівнях;
- запуск пілотного шлюзу «фіат-крипта» і організація покупки хліба за токени;
- створення пісочниці для проєктів екосистеми віртуальних активів і інші.
Автори ініціативи розраховують, що до кінця 2021 р в Україні буде прийнятий закон про віртуальні активи і правила їх оподаткування, а також впроваджена AML-політика для біткоін-бірж, обмінних пунктів та їх клієнтів.
За три роки, до травня 2024 р, учасники проєкту мають намір вивести Україну в топ-10 країн з інтеграції криптовалюти. За їхніми оцінками, при успішній реалізації дорожньої карти до цього часу:
- 47% українців будуть використовувати цифрові валюти;
- мінімум 10% бізнесу токенізірують активи або застосують їх у своїй діяльності;
- в навчальних закладах запустять магістерську програму з децентралізованим фінансів.
“Екосистема віртуальних активів вимагає правил, які б ставили баланс між свободою і безпекою. Тільки в цьому випадку сфера віртуальних активів принесе позитивні зміни для економіки, суспільства і кожного окремого громадянина”, — стверджують автори стратегії.
Як повідомлялось, за оцінками Chainalysis, українські трейдери в сукупності заробили близько 400 млн дол. у вигляді отриманого прибутку від біткоіну в минулому році. Дослідницька фірма з Нью-Йорка опублікувала звіт, в якому перераховані 25 країн лідерів в цій сфері.
Нагадаємо, що 2 грудня 2020 р Верховна Рада в першому читанні прийняла проєкт закону “Про віртуальні активи”, який регулює операції з криптовалютою на території країни.
В кінці червня 2021 р парламентський комітет з питань цифрової трансформації рекомендував прийняти оновлений законопроєкт у другому читанні.
Як вже повідомляло NotaВene, Рада керуючих Європейського центрального банку схвалила початкову стадію проєкту з розробки цифрового євро.
Варто зазначити, що Сальвадор став першою у світі країною, що узаконила використання криптовалюти біткоін як платіжного засобу. Конґрес підтримав закон попри застороги, що такий крок може вплинути на мільярдну програму Сальвадору з Міжнародним валютним фондом.
Легалізувати криптовалюту запропонував президент Сальвадору Наїб Букеле. Він вважає, що такий крок допоможе громадянам країни, що живуть за її межами, здійснювати перекази своїм родинам.