Метінвест за 9,17 млрд грн придбав Дніпровський металургійний комбінат

За даними системи “ProZorro.Продажі”, відбувся аукціон з продажу майнового комплексу ПАТ “Дніпровський металургійний комбінат” у рамках процедури санації підприємства. Єдиним учасником і переможцем аукціону стало ПАТ “Дніпровський коксохімічний завод” (входить до групи Metinvest), яке запропонувало 9,17 млрд грн (стартова ціна на лот була 8,4 млрд грн), повідомляє FINBALANCE.

20 травня Антимонопольний комітет України дозволив міжнародній вертикально інтегрованій гірничо-металургійній групі компаній “Метінвест” опосередковано придбати цілісний майновий комплекс ПАТ “Дніпровський металургійний комбінат” (ДМК, Кам’янське Дніпропетровської області), що входить до корпорації “Індустріальний союз Донбасу” (ІСД).

Нагадаємо, що в кінці 2016 р “Метінвест” Ріната Ахметова і Вадима Новинського заявив, що домігся судових рішень про стягнення з підприємств, що входять в ІСД заборгованості та штрафних санкцій на загальну суму понад 9,7 млрд грн.

У травні 2017 р співвласник ІСД Сергій Тарута заявив, що процедура банкрутства ДМК неминуча через агресивних кредиторів. При цьому Тарута зазначав, що група “Метінвест”, в управлінні якої перебувало підприємство, не перешкоджатиме роботі комбіната.

У кінці 2017 р нідерландська Metinvest BV, материнська компанія гірничо-металургійної групи “Метінвест”, почала перепродаж частини металопродукції ДМК, яка отримувалася в рахунок погашення заборгованості підприємства за залізорудну сировину.

“Торги відбулися відповідно до Кодексу процедур банкрутства, який дозволяє продаж активу на аукціоні у випадку участі навіть одного учасника. Модель аукціону “ProZorro.Продажі” передбачає, що єдиний учасник може придбати такий актив лише за суму, яку він вказав на етапі подання закритої цінової пропозиції до початку аукціону. Учасники подають закриті цінові пропозиції без інформації про кількість конкурентів. Так забезпечується принцип, за якого учасники максимізують свої ставки для участі в аукціоні, і організатори аукціонів (продавці) отримують максимальний дохід навіть за умови продажу об’єкту в “одні руки”, — повідомляє “ProZorro.Продажі”.

Як вже повідомляло NotaВene, АМКУ завершив розгляд справи про концентрацію щодо надання дозволу компанії Metinvest B.V. на опосередковане придбання у власність активів у вигляді цілісного майнового комплексу (ЦМК), що сукупно забезпечують господарську діяльність з виробництва та реалізації металопродукції, які належать ПАТ ДМК.

При цьому уточнюється, що продаж ЦМК відбувається в рамках процедури санації боржника — ПАТ ДМК — і є необхідним заходом, спрямованим на запобігання припинення діяльності та ліквідації підприємства. Суб’єкти господарювання, що входять до групи Метінвест, є одними з кредиторів ДМК, вимоги яких визнані в рамках справи про банкрутство.

Варто зазначити, що Господарський суд Донецької області відкрив провадження в справі №905/2199/20 про банкрутство корпорації “Індустріальна спілка Донбасу”, відомої також як Індустріальний союз Донбасу (ІСД). Ініціатор процедури — компанія Indumet S.A. (Люксембург), яку Сергій Тарута (міноритарій ІСД) пов’язує з російською державною корпорацією ВЕБ.РФ (фактичний мажоритарій ІСД).

Total
0
Shares
Previous Article

З початку року промвиробництво зросло на 2,1%

Next Article

Зеленський видав указ про стратегічне значення корисних копалин

Related Posts
Total
0
Share