Метінвест отримав дозвіл викупити Дніпровський меткомбінат

Антимонопольний комітет України дозволив міжнародній вертикально інтегрованій гірничо-металургійній групі компаній “Метінвест” опосередковано придбати цілісний майновий комплекс ПАТ “Дніпровський металургійний комбінат” (ДМК, Кам’янське Дніпропетровської області), що входить в корпорацію “Індустріальний союз Донбасу” (“ІСД), повідомляє АМКУ.

Комітет завершив розгляд справи про концентрацію щодо надання дозволу компанії Metinvest B.V. на опосередковане придбання у власність активів у вигляді цілісного майнового комплексу (ЦМК), що сукупно забезпечують господарську діяльність з виробництва та реалізації металопродукції, які належать ПАТ “ДМК”.

При цьому уточнюється, що продаж ЦМК відбувається в рамках процедури санації боржника — ПАТ ДМК — і є необхідним заходом, спрямованим на запобігання припинення діяльності та ліквідації підприємства. Суб’єкти господарювання, що входять до групи Метінвест, є одними з кредиторів ДМК, вимоги яких визнані в рамках справи про банкрутство.

При розгляді справи оцінені такі загальні товарні ринки як сталева заготовка, прутки (арматура, прутки інші), малорозмірний і середньорозмірний фасонний прокат загального призначення, а також ринки катанки, помольних куль малого і середнього діаметрів, чорнових і напівоброблених осей для залізничного транспорту, які виробляє ДМК.

“З огляду на незначні сукупні частки учасників концентрації на цих ринках, АМКУ надав дозвіл на заявлені дії”, — констатує відомство.

Разом з тим, основна увага АМКУ було зосереджено на ринку чавуну товарного.

ДМК спеціалізується на виробництві чавуну, сталі, прокату і товарів народного споживання.

Підприємство контролює корпорація ІСД, заснована в 1995 р. Є інтегрованою холдинговою компанією, що володіє пакетами акцій підприємств гірничо-металургійного комплексу. До складу корпорації входять Алчевскій меткомбінат на окупованій території, над яким втрачений контроль з кінця 2017 р., а також ДМК і меткомбінат ISD-Dunaferr (Угорщина). ISD-HutaCzestochowa (Польща) знаходиться в процесі банкрутства і ІСД втратив контроль над підприємством.

“Метінвест” є вертикально інтегрованою гірничодобувною групою компаній, що управляє активами в кожній ланці виробничого ланцюжка від видобутку ЗРС і вугілля та виробництва коксу до випуску напівфабрикатів і кінцевої продукції зі сталі, трубопрокату і рулонів, а також виробництва іншої продукції з високою доданою вартістю. Група складається з видобувних і металургійних підприємств, що знаходяться в Україні, Європі та США, має мережу продажів з охопленням всіх ключових світових ринків.

Основними акціонерами “Метінвесту” є група СКМ (71,24%) і “Смарт-холдинг” (23,76%), які спільно керують компанією.

Як вже повідомляло NotaВene, Антимонопольний комітет надав дозвіл київському металотрейдеру “Оптимал Трейд” на придбання цілісного майнового комплексу Дніпровського металургійного комбінату.

Варто зазначити, що Господарський суд Донецької області відкрив провадження в справі №905/2199/20 про банкрутство корпорації “Індустріальна спілка Донбасу”, відомої також як Індустріальний союз Донбасу (ІСД). Ініціатор процедури — компанія Indumet S.A. (Люксембург), яку Сергій Тарута (міноритарій ІСД) пов’язує з російською державною корпорацією ВЕБ.РФ (фактичний мажоритарій ІСД).

Total
0
Shares
Previous Article

Виробництво сталі на водні може окупитися до 2050 р.

Next Article

Другий за величиною виробник мікросхем в Європі підвищує ціни на продукцію

Related Posts
Total
0
Share