Meta встановила рекорд падіння ринкової вартості компанії

Капіталізація Meta, материнської компанії Facebook, після відкриття торгів на Nasdaq 3 лютого впала на 26% або на 240 млрд доларів США. Корпорація побила попередній рекорд Apple. Два роки тому у вересні Apple втратила 182 млрд дол. своєї вартості за один день, повідомляє CNBC.

Причину падіння услід шукати у звітності за четвертий квартал та весь 2021 р. Головна проблема — перша в історії Facebook стагнація аудиторії на рівні 2,9 млрд людей на тлі найсильнішої конкуренції за увагу користувачів сервісів короткого відео типу TikTok. При цьому власне підрозділ метавсесвіту Reality Labs дав квартальний операційний збиток у 3,3 млрд дол.

Падіння акцій Facebook спровокувало зниження всього індексу Nasdaq 100 (на 2,6%) та інших технологічних компаній. Згідно з наявними даними, акції компанії Snap (володіє сервісом Snapchat) втратили в ціні 20%, досягнувши найнижчого рівня з вересня 2020 р. З моменту досягнення пікового результату у вересні минулого року акції компанії впали майже на 70%. Тенденція зниження вартості цінних паперів Snap спостерігається з моменту публікації фінансового звіту за третій квартал минулого року. Акції платформи Pinterest втратили в ціні 12% і досягли найнижчого рівня з липня 2020 р. Вартість цінних паперів Twitter знизилася на 7,3%.

“Втрата капіталізації Meta виглядає найбільшою в історії фондового ринку США, – пише Bloomberg. — Проте немає гарантії, що втрати закріпляться, особливо з огляду на волатильність останніх днів у технологічному секторі”.

Статки голови і засновника компанії Марка Цукерберга скоротилися на 29,7 млрд дол., тепер вони оцінюються в 84,8 млрд дол. Зараз мільярдер займає лише 12-й рядок списку Forbes Real-Time.

Як вже повідомляло NotaВene.news, aкції Meta (колишня назва компанії Facebook) впали на 23% у ході розширених торгів у середу, 2 лютого. Інвестори розчарувалися у фінансових показниках компанії, які виявилися нижчими за очікування аналітиків Уолл-стріт.

Нагадаємо, що 8 грудня 2020 р. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку допустила до обігу в Україні акції шести компаній, зокрема, Facebook Inc., Tesla Inc., Netflix Inc., Microsoft Corporation, Visa Inc і Advanced Micro Devices, Inc.

Total
0
Shares
Previous Article

Україна підписала угоду про ЗВТ з Туречиною

Next Article

Видобуток природного газу в Україні зріс на 2,3%

Related Posts
Читать дальше

Продажі напівпровідникової продукції у жовтні злетіли на чверть

За підсумками жовтня поточного року було зафіксовано значне зростання поставок напівпровідникової продукції, повідомляє Асоціація напівпровідникової промисловості (Semiconductor Industry…
Total
0
Share