Meta отримала позов від мешканців Великої Британії на 3,2 млрд дол.

Meta Platforms (колишня Facebook) зіткнулася у Великій Британії з колективним позовом на суму 3,2 млрд доларів США у зв’язку зі звинуваченнями у зловживанні домінуючим становищем на ринку та використанням даних 44 млн осіб у період з 2015 р. по 2019 р., повідомляє Reuters.

Позов від імені мешканців Великої Британії подала старший радник британського управління з нагляду за фінансовою поведінкою (FCA) та викладач антимонопольного права Ліза Ловдал Гормсен. Його розгляне апеляційний суд Великої Британії з питань конкуренції. Згідно із позовом, компанія Марка Цукерберга заробляла мільярди, нав’язуючи користувачам несправедливі умови, які вимагали від них передачі особистих даних для доступу до мережі.

Ловдал Гормсен стверджує, що Facebook збирала дані через свою платформу, а також за допомогою Facebook Pixel. Це, за її словами, дозволило соцмережі створити повну картину використання інтернету та цінні профілі даних користувачів.

Facebook заявила, що люди користуються її послугами, тому що вони приносять їм користь, а також що самі користувачі мають контроль над тим, якою інформацією вони діляться на платформах Meta, пише Reuters.

“За 17 років з моменту свого створення Facebook стала єдиною соціальною мережею у Великій Британії, де ви могли бути впевнені, що зможете зв’язатися з друзями та сім’єю в одному місці, — зазначає Ловдал Горнсен. — Проте Facebook мав і темний бік: компанія зловживала своїм домінуючим становищем на ринку і нав’язувала несправедливі умови простим британцям, що давало їй можливість використовувати їхні особисті дані”.

Групові позови без права відмови, такі як позов Ловдал Гормсен, автоматично залучають групу до судового процесу, якщо окремі особи не відмовляться від участі.

Facebook не вдалося відкликати антимонопольний позов Федеральної торгової комісії (FTC). Вашингтон намагається боротися з ринковою владою Big Tech і змусити соціальну мережу продати частину своїх сервісів, таких як Instagram і WhatsApp.

Як вже повідомляло NotaВene, комісія із захисту даних Люксембургу (CNPD) наклала штраф в 746 млн євро (888 млн доларів США) на компанію Amazon за порушення конфіденційності даних користувачів. Попередній рекорд за подібне порушення отримував Google в 2019 р — 57 млн дол.

Нагадаємо, що державне управління з контролю за ринком КНР наклало штраф на Alibaba Group Holdings Co., Ltd., визнавши компанію винною в порушенні китайського антимонопольного законодавства.

Регулятор зажадав від Alibaba Group припинити протиправну діяльність і наклав штраф в розмірі 4% від усього обсягу продажів в Китаї за 2019 р. (або 12% від чистого прибутку в 2020 р.) — загальна сума стягнення становитиме 18,228 млрд юанів (2,78 млрд дол.).

Слід зазначити, що компанія Google, якій належить біржа цифрової реклами DoubleClick Ad Exchange, укладала вигідні для себе і своїх клієнтів рекламні контракти з допомогою ексклюзивної інформації інших учасників торгів, отримуючи конкурентну перевагу. Це дозволило компанії роками не доплачувати рекламним майданчикам сотні мільйонів доларів. 

Total
0
Shares
Previous Article

Металургійні підприємства знизили споживання газу на 5%

Next Article

Збитки від стихійних лих досягли в 2021 р. 280 млрд дол.

Related Posts
Total
0
Share