Масова вакцинація призвела до появи дев’яти нових мільярдерів

За час пандемії коронавірусу мінімум дев’ять осіб стали доларовими мільярдерами за рахунок зростання прибутку фармацевтичних компаній від виробництва вакцин від COVID-19, повідомляє міжнародна благодійна організація Oxfam з посиланням на дані People’s Vaccine Alliance, до якого входять міжнародні правозахисні організації та організації сфери охорони здоров’я.

Oxfam була заснована в 1942 р. Організація надає допомогу в боротьбі з бідністю та соціальною несправедливістю. Вона працює більш ніж в 90 країнах і отримує фінансову підтримку від урядів, організацій, компаній і приватних осіб.

Мільярдери, які заробили на виробництві вакцин:

  1. гендиректор американської компанії Moderna Стефан Бансель — 4,3 млрд дол.;
  2. співзнасновник і керівник німецької BioNTech Угур Шахін — 4 млрд дол.;
  3. іммунолог та інвестор Moderna Тімоті Спрінгер — 2,2 млрд дол.;
  4. голова ради директорів Moderna Нубар Афеян — 1,9 млрд дол.;
  5. глава компанії ROVI, виробника упаковки для вакцини Moderna Хуан Лопес-Бельмонте — 1,8 млрд дол.;
  6. вчений та інвестор Moderna Роберт Лангер — 1,6 млрд дол.;
  7. співзасновник і головний науковий співробітник китайської фармкомпаниії CanSino Biologics Чжу Тао — 1,3 млрд дол.;
  8. співзасновник і старший віцепрезидент CanSino Biologics Цю Дунсу — 1,2 млрд дол.;
  9. співзасновник і старший віцепрезидент CanSino Biologics Мао Хуайхуа — 1 млрд дол.

Їх загальний статок оцінюється в 19,3 млрд доларів США. За даними Oxfam, цієї суми достатньо для вакцинації близько 780 млн осіб в країнах з низьким рівнем доходу, але ці країни отримали тільки 0,2% від загальносвітового обсягу вакцин.

Нагадаємо, що раніше про невдачу в забезпеченні рівного доступу до вакцин заявив глава Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Аданом Гебрейесус. За його даними, з 832 млн щеплень в світі понад 82% припадає на країни з високими і середніми доходами.

Варто зазначити, що у грудні 2020 року Forbes склав список з 50 людей, пов’язаних зі сферою охорони здоров’я, які стали мільярдерами в 2020 р на тлі пандемії. Тоді рейтинг очолили Угур Шахін (4,2 млрд дол.), Стефан Бансель (4,1 млрд дол.) і власниця 24% акцій одного з провідних виробників вакцин в Китаї Shenzhen Kangtai Biological Product Юань Ліпін (4,1 млрд дол.).

Як вже повідомляло NotaВene, журнал Forbes оприлюднив рейтинг найбагатших людей світу за підсумками 2021 р. Першу сходинку посідає засновник Amazon Джефф Безос, до списку увійшли сім українських мільярдерів.

Кількість мільярдерів у 35-у щорічному списку найбагатших людей планети за версією Forbes зросла до безпрецедентних 2755, що на 660 більше, ніж рік тому. Їхні статки за рік зросли на 5 трлн доларів США і загалом становлять 13,1 трлн дол.

Варто зазначити, що американська біотехнологічна компанія Moderna Inc в першому кварталі 2021 р. вперше в своїй історії вийшла на прибутковий рівень. Чистий прибуток компанії в січні-березні склав 1,2 млрд дол., або 2,84 дол. у розрахунку на акцію, у порівнянні з чистим збитком в 124 млн дол., або 0,35 дол. на акцію, за аналогічний період роком раніше.

Total
0
Shares
Previous Article

Біля кордону з Польщею відкрився новий контейнерний термінал

Next Article

Промислове виробництво зросло за рік на 13%

Related Posts
Total
0
Share