Mars і Nestle підуть під суд за звинуваченням у використанні дитячої праці

Американська правозахисна група International Rights Advocates (IRA) подала в суд на компанії Mars, Nestle і Cargill. Їх звинувачують у використанні дитячої праці на плантаціях, де вирощують какао-боби. повідомляє Bloomberg.

Позов поданий від імені восьми громадян Малі, які, як стверджується, були в дитинстві продані в рабство. Їх змусили збирати какао-боби в Кот-д’Івуарі.

Правозахисники обгрунтували подачу позову. Вони посилаються на закон, що дозволяє жертвам подавати в суд на фірми, які при виробництві отримують вигоду від торгівлі людьми та примусової праці. У позові був список компаній-відповідачів, включаючи Mars, Nestle і Cargill.

“Ці компанії отримують вигоду, продовжуючи отримувати прибуток від продажу дешевого какао, зібраного дітьми-рабами”, — йдеться в заяві IRA.

Представниця Mars (американський виробник шоколадних батончиків та ін.) відмовилася коментувати подачу позову проти компанії. Раніше компанія Mars Wrigley (об’єднаний кондитерський бізнес Mars і Wrigley) повідомляла, що розширила систему моніторингу дитячої праці.

Представник швейцарської фірми Nestle, найбільшого виробника продуктів в світі, заявив агентству, що компанія проводить чітку політику проти дитячої праці і працює над вирішенням цієї проблеми. Він підкреслив, що судовий процес “не сприяє досягненню спільної мети викорінення дитячої праці у виробництві какао”.

Американська продовольча компанія Cargill (займається в тому числі продажами какао-продуктів) заявила, що вона “категорично проти використання дитячої праці при виробництві какао”. За словами представника фірми, виробник “нарощує зусилля з викорінення дитячої праці”.

Транснаціональні компанії зіткнулися вже з десятками позовів, в яких їх звинуватили в порушенні прав людини, шкоді екології і трудових зловживаннях. Раніше IRA подала позов до Nestle і Cargill від імені шести колишніх дітей-рабів. Справа все ще знаходиться на розгляді суду.

У 2019 р. некомерційна організація Green America опублікувала рейтинг етичності виробників шоколаду. У звіті говориться, що головною проблемою шоколадної індустрії залишається дитяча праця.

Нагадаємо, корпорація Nestle випустить свій перший веганський шоколад під брендом KitKat. На створення батончика, в якому замість молока використовується рисова суміш, пішло близько двох років.

Як вже повідомляло Nota Вene, Cargill веде переговори про вихід зі свого глобального бізнесу з торгівлі цукром. Таким чином провідна сільськогосподарська компанія прагне зосередитися на переробці харчових продуктів і м’яса.

Total
0
Shares
Previous Article

Запаси вугілля на ТЕС становлять лише 33% від необхідного мінімуму

Next Article

Метінвест викупив за 50 млн дол. 3,2% акцій Північного гірничо-збагачувального комбінату

Related Posts
Total
0
Share