Marks & Spencer закриває магазини одягу після збиткового року

Британська роздрібна мережа Marks & Spencer (M & S) представила звітність за 2020/21 фінансовий рік, що завершився на початку квітня. Збиток за цей період склав 201,2 млн фунтів (285,1 млн доларів) проти прибутку 27,4 млн фунтів роком раніше, повідомляє Коммерсант.

Виручка компанії в цілому знизилася за рік на 11,9%, до 9,2 млрд фунтів (13 млрд дол.), до того ж виручка британського підрозділу з продажу одягу і товарів для дому впала на 31,5%. Виручка найбільшого зараз підрозділу з продажу продуктів харчування знизилася лише на 0,3%.

M & S також повідомляє про намір продовжити реструктуризацію і скорочення числа магазинів — 30 магазинів у Великій Британії будуть закриті в найближчі десять років, ще понад сто магазинів будуть або об’єднані, або в них збережеться тільки торгівля продуктами харчування. В цілому компанія збирається скоротити число магазинів повного асортименту (торгують і одягом, і товарами для дому, і продуктами харчування) у Великій Британії з нинішніх 254 до 180. У минулому році M & S вже закрила понад 80 магазинів і скоротила 7 тис. робочих місць.

Складнощі компанії почалися ще до пандемії, вже тоді вона зіткнулася зі зниженням попиту на її продукцію. За словами генерального директора сертифікованого інституту маркетингу Кріса Дейлі, погані результати M & S не стали несподіванкою: “Цей поборник офлайн-торгівлі, ще до пандемії знаходився в невигідному становищі через обмеженні онлайн-пропозиції, повинен швидко адаптуватися до наслідків COVID”. Онлайн-продажі M & S в минулому році зросли на 53,9%. Магазини компанії за кордоном також показали кращі результати в порівнянні з британськими — вони закінчили рік з прибутком, який знизився на 59,3%, до 44,1 млн фунтів (62,5 млн дол.).

Нагадаємо, що інтернет-магазин одягу та взуття Asos купив британські бренди Topshop, Topman, Miss Selfridge і HIIT у збанкрутілої роздрібної групи Arcadia за 295 млн фунтів.

Як вже повідомляло NotaВene, найбільший в світі роздрібний торговець одягом Inditex, найбільше відомий як власник бренду Zara, закриває більш дрібні торгові точки, одночасно розширюючи флагманські магазини.

Всього до кінця 2021 р. заплановано закрити 1200 торгових точки, з яких 700 знаходиться в Європі, 100 в Північній і Південній Америці, плюс 400 в інших країнах світу. Процедуру планується почати з батьківщини бренду — Іспанії.

Варто зазначити, що один з найбільших в світі ритейлерів одягу H&M Group в грудні 2020 р. — лютому 2021 р. отримав дохід в 4,71 млрд доларів США. Обсяги продажів компанії впали на 27%, але зросли на 10% у першій половині березня.

“На процес продажу істотно вплинула ситуація з COVID-19 і тимчасово закритими більше 1800 магазинів. З початку лютого на низці ринків магазинам дозволяли поступово відкриватися. Онлайн-продаж продовжує розвиватися дуже добре”, — заявили в компанії.

Total
0
Shares
Previous Article

Виробництво металоконструкцій зросло на 23%

Next Article

Уряд створив Державне агентство з меліорації та рибного господарства

Related Posts
Читать дальше

Київ очікує на місію МВФ у вересні

Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з директором-розпорядником МВФ Крісталіною Георгієвою, повідомляє президентський портал. Зеленський подякував Георгієвій за підтримку…
Читать дальше

Металурги РФ просять скасувати мита на українську сировину

Російські сталевиробники побоюються зростання витрат через збереження антидемпінгових заходів на ввезення феросилікомарганцю і сталевих прокатних валків на територію…
Total
0
Share