Marks & Spencer закриває магазини одягу після збиткового року

Британська роздрібна мережа Marks & Spencer (M & S) представила звітність за 2020/21 фінансовий рік, що завершився на початку квітня. Збиток за цей період склав 201,2 млн фунтів (285,1 млн доларів) проти прибутку 27,4 млн фунтів роком раніше, повідомляє Коммерсант.

Виручка компанії в цілому знизилася за рік на 11,9%, до 9,2 млрд фунтів (13 млрд дол.), до того ж виручка британського підрозділу з продажу одягу і товарів для дому впала на 31,5%. Виручка найбільшого зараз підрозділу з продажу продуктів харчування знизилася лише на 0,3%.

M & S також повідомляє про намір продовжити реструктуризацію і скорочення числа магазинів — 30 магазинів у Великій Британії будуть закриті в найближчі десять років, ще понад сто магазинів будуть або об’єднані, або в них збережеться тільки торгівля продуктами харчування. В цілому компанія збирається скоротити число магазинів повного асортименту (торгують і одягом, і товарами для дому, і продуктами харчування) у Великій Британії з нинішніх 254 до 180. У минулому році M & S вже закрила понад 80 магазинів і скоротила 7 тис. робочих місць.

Складнощі компанії почалися ще до пандемії, вже тоді вона зіткнулася зі зниженням попиту на її продукцію. За словами генерального директора сертифікованого інституту маркетингу Кріса Дейлі, погані результати M & S не стали несподіванкою: “Цей поборник офлайн-торгівлі, ще до пандемії знаходився в невигідному становищі через обмеженні онлайн-пропозиції, повинен швидко адаптуватися до наслідків COVID”. Онлайн-продажі M & S в минулому році зросли на 53,9%. Магазини компанії за кордоном також показали кращі результати в порівнянні з британськими — вони закінчили рік з прибутком, який знизився на 59,3%, до 44,1 млн фунтів (62,5 млн дол.).

Нагадаємо, що інтернет-магазин одягу та взуття Asos купив британські бренди Topshop, Topman, Miss Selfridge і HIIT у збанкрутілої роздрібної групи Arcadia за 295 млн фунтів.

Як вже повідомляло NotaВene, найбільший в світі роздрібний торговець одягом Inditex, найбільше відомий як власник бренду Zara, закриває більш дрібні торгові точки, одночасно розширюючи флагманські магазини.

Всього до кінця 2021 р. заплановано закрити 1200 торгових точки, з яких 700 знаходиться в Європі, 100 в Північній і Південній Америці, плюс 400 в інших країнах світу. Процедуру планується почати з батьківщини бренду — Іспанії.

Варто зазначити, що один з найбільших в світі ритейлерів одягу H&M Group в грудні 2020 р. — лютому 2021 р. отримав дохід в 4,71 млрд доларів США. Обсяги продажів компанії впали на 27%, але зросли на 10% у першій половині березня.

“На процес продажу істотно вплинула ситуація з COVID-19 і тимчасово закритими більше 1800 магазинів. З початку лютого на низці ринків магазинам дозволяли поступово відкриватися. Онлайн-продаж продовжує розвиватися дуже добре”, — заявили в компанії.

Total
0
Shares
Previous Article

Виробництво металоконструкцій зросло на 23%

Next Article

Уряд створив Державне агентство з меліорації та рибного господарства

Related Posts
Total
0
Share