LVMH позбувся акцій мережі продовольчих супермаркетів Carrefour

Французький мільярдер Бернар Арно, головний акціонер Louis Vuitton Moet Hennesy (LVMH) і один з найбагатших людей в світі, вийшов з акціонерного капіталу міжнародного продовольчого гіганта Carrefour, повідомляє інформаційне агентство Reuters.

Арно продав належні йому 5,5% акцій французького продовольчого рітейлера, отримавши за них близько 724 млн євро. Цінні папери відреагували падінням, яке на сьогоднішній день досягло вже 7%.

На сьогоднішній день статки Арно оцінюються в 185 млрд доларів США, що робить бізнесмена третім в списку найбагатших людей на планеті за версією журналу Forbes. Пакет акцій в Carrefour він придбав навесні 2007 р — тоді за 9,1% цінних паперів бізнесмен заплатив 3,4 млрд євро. Пізніше його частка разом з партнерами в капіталі продовольчої мережі досягла 16%

В останні роки Cаrrefour зіткнувся з низкою труднощів, не зумівши адаптуватися до ринкових умов після економічної кризи 2014 р. Акції продовольчого гіганта втратили в ціні більше 30%. Партнери Арно поступово продали свої пакети. Сам мільярдер почав позбуватися від цінних паперів Cаrrefour восени 2020 р. Вихід зі складу акціонерів компанії він пояснив бажанням сфокусуватися на інших інвестиціях.

Нагадаємо, що великі бренди Crocs, Louis Vuitton і Ralph Lauren прийняли рішення збільшити ціни на свою продукцію на 17%. Причина — у зростанні логістичних витрат, а також витрат на робочу силу. Відзначається, що в США в червні поточного року творці багатьох відомих брендів збільшили ціни на 5%, однак через кілька місяців очікується підвищення цін у подвійному розмірі. Те, що ціни на одяг вже виросли на 5% у роздрібних мережах США саме по собі є рекордом за останні 10 років. При цьому вартість контейнерних перевезень з Китаю склала більш ніж 20 тис. доларів США у порівнянні з 4 тис. дол. раніше.

Як вже повідомляло NotaВene, найбільший світовий виробник товарів класу люкс LVMH (Moet Hennessy Louis Vuitton) в першому півріччі 2021 р збільшив чистий прибуток в десять разів.

Виручка LVMH за півріччя склала 28,665 млрд євро проти 18,393 млрд євро роком раніше. Органічне зростання (без урахування зміни курсів валют і купівлі / продажу бізнесу) склало 53%, при цьому щодо 2019 р показник піднявся на 11%. Чистий прибуток в першому півріччі злетів до 5,289 млрд євро проти 522 млн євро роком раніше. Приріст до січня-червня 2019 р склав 62%.

Варто зазначити, що за рік середній чек на покупки з сфері товарів розкоші і вражень класу люкс опустився до 33 тис. євро. Це приблизно на 15% нижче в порівнянні з допандемійнимі значеннями.

Total
0
Shares
Previous Article

Підприємства Міненерго в ІІ кварталі отримали збитків на 295 млн грн

Next Article

Україна збільшила експорт металу на 20%

Related Posts
Total
0
Share