Луческу виграв у Реброва і вивів “Динамо” у Лігу Європи

Луческу виграв у Реброва і вивів "Динамо" у Лігу Європи

Українські футболісти зіграли прагматичний футбол, забезпечивши необхідний результат.

У матчі заключного туру групового раунду Ліги чемпіонів між київським “Динамо” і угорським “Ференцварош” вирішувалося, яка з цих команд буде навесні грати у Лізі Європи. Більш імениті клуби в цій групі, “Барселона” і “Ювентус”, давно вирішили свої питання, забезпечивши собі місця в плей-офф турніру.

Для того, щоб пробитися далі в Лігу Європи киянам необхідно було або перемагати, або домогтися нічийних результатів: 0:0, 1:1, 2:2. Більш результативна нічия вже виводила б на третє місце “Ференцварош”.

Головний тренер київського “Динамо” Мірча Луческу ще задовго до цього поєдинку говорив, що він стане найважливішим для “Динамо” в цьому єврокубковому сезоні.

“Фінал “Динамо” – це зустріч проти “Ференцвароша”… Саме з ними ми повинні будемо перемогти будь-якою ціною”, – говорив головний тренер киян.

Гра повністю підтвердила, наскільки вона була важлива для двох команд. Після стартового свистка суперники не стали нестися вперед, розуміючи високу ціну помилки. Але все ж кияни на початку гри виявляли більше активності в атаці. На 7 хвилині, після м’якого навісу Гармаша в штрафну, у Вербича був момент, але у нього з голови зняв м’яч голкіпер угорців.

Після перших напружених хвилин гра набула позиційного характеру. Угорці заволоділи м’ячем, а “Динамо” намагалося зловити їх на контратаці.

На 25 хвилині “Динамо” явно пощастило. Сидорчук втратив м’яч, який підхопив угорський гравець Узуни, і тут же віддав на свого партнера Нгуэна. Той на замаху прибрав Забарного і пробив обвідним ударом у дальню дев’ятку. На щастя, не потрапив.

Варто відзначити, що в першому таймі футболісти “Динамо” діяли не дуже злагоджено. Вони не ризикували загострювати гру і часто обрізалися. Складалося враження, що вони діють під тиском результату. Угорці грали більш впевнено, і хоча по-справжньому гострих моментів біля наших воріт не спостерігалося, атаки “Ференцвароша” вносили нервозність у дії динамівських захисників. Перший тайм так і закінчився без забитих м’ячів.

На старті другого тайму “Динамо” стало діяти активніше, але створити що-небудь небезпечне біля воріт суперника раніше не вдавалося. “Ференцварош” теж не зупинився і мав момент на 55 хвилині, коли Нгуен з хорошої позиції у штрафному майданчику пробив у Бущана.

Щастя нам посміхнулося на 60 хвилині. Після подачі зі штрафного від де Піни, Кендзьора продовжив передачу головою далі, а на дальній штанзі передачу зумів замкнути Денис Попов. “Динамо” повело в рахунку 1:0!

Пропущений м’яч змусив угорських футболістів йти вперед. Небезпечно пробивав у нижній кут Узуни, але нашу команду врятував Бущан. “Ференцварош” і далі продовжував грати першим номером, а “Динамо” захищатися, граючи за рахунком. До кінця матчу рахунок не змінився. “Динамо” мінімально перемогло, забезпечивши уболівальникам єврокубкову весну.