Найпривабливішим містом для інвесторів і бізнесменів є Лондон, повідомляє консалтингова компанія Henley & Partners (H & P). В цілому H & P порівняла 25 міст, в яких діють програми “Вид на проживання за інвестиції”, з точки зору безпеки, нерухомості, інфраструктури та інших параметрів.
Аналітики консалтингової компанії Henley & Partners (H & P) випустили “Індекс міст у світі”, де проаналізували з точки зору зручності ведення бізнесу і життя 25 міст, у яких є діючі програми надання посвідки на проживання за інвестиції.
У топ-10 найбільш привабливих міст увійшли:
- Лондон (705,7 бала)
- Нью-Йорк (666,6)
- Сідней (647,1)
- Сінгапур (644,7)
- Цюрих (619,3)
- Лос-Анджелес (614,7)
- Барселона (598,4)
- Гонконг (584,9)
- Вена (570,8)
- Торонто (568)
Найменш привабливими містами, в яких є програми “ВНП за інвестиції”, виявилися Куала-Лумпур (398,2), Порт-Луї (400,5) і Бангкок (402,6).
Аналізуючи тільки міста, в яких діють такі програми, H & P хотіла порівняти країни, які прагнуть таким чином залучати міжнародний капітал і таланти.
У рейтингу наводиться по одному місту від кожної країни, тільки США представляє два міста — Нью-Йорк і Лос-Анджелес. Результат кожного міста складається з балів за десятьма категоріями, зокрема враховується добробут, освіта і безпека.
З точки зору програм “ВНП за інвестиції” лідерами рейтингу стали Лісабон і Відень. Відразу за трьома параметрами — заходи безпеки від COVID-19, добробут і інфраструктура — лідирує Сінгапур. Цюріх посів перше місце за двома пунктами — з охорони здоров’я, а також з політичної та економічної стабільності. Лідером з точки зору оподаткування виявився Дубай, освіти — Нью-Йорк, нерухомості — Лондон, безпеки — Сідней.
Як вже повідомляло NotaВene, британський туристичний сайт Holidu вибрав критерії для оцінки того, наскільки підходить місто для віддаленої роботи і склав рейтинг. У топ-20 не потрапило жодне місто зі США, зате виявилися відразу три локації в Таїланді. Столиця України — Київ — на 29-у місці рейтингу.
Нагадаємо, що найдорожчим місцем для заможних людей виявився Азіатсько-Тихоокеанський регіон, дешевше всього багатим жити в Північній і Південній Америці. У дослідженні швейцарського банку Julius Baer порівнюються ціни на 20 товарів і послуг класу люкс: від житлової нерухомості і автомобілів до обідів в дорогих ресторанах і косметичних процедур у 25 містах світу. Найдорожчим містом в минулому році став Шанхай (роком раніше рейтинг очолював Гонконг), за ним ідуть Токіо і Гонконг.