Литва і Туреччина запускатимуть залізничне сполучення через Україну

Делегація литовської залізниці провела зустріч з турецькими колегами. Сторони обговорили можливість запуску нового короткого морського та залізничного сполучення, яке буде функціонувати як Чорноморський коридор до Балтійського коридору, повідомляє Ukraine Rail Monitoring.

Під час відвідин Туреччини литовська делегація оглянула порт Хайдарпаша в Стамбулі, який має стати воротами Туреччини в Україну. Литва наголошує, що з Україною вже встановлено два залізничні вантажні сполучення.

Один із них курсує один раз на тиждень між Клайпедським портом та Одеським портом через Київ. Другий — це поїзд “Вікінг”. Литовська залізниця має намір розвивати наявні ресурси.

Зокрема поїзд “Вікінг” планується з’єднати з портом Чорноморськ поруч з Одесою, який стане пунктом входу турецьких вантажів в Україну. Литва також веде перемовини зі Швецією, аби створити інтермодальний коридор Швеція—Туреччина.

Нагадаємо, литовська залізниця розробляє стратегію розвитку, яка виключає перевезення білоруських товарів через санкції ЄС та США, запроваджені проти Білорусі. Водночас очільник Lietuvos gelezinkeliai Мантас Бартушка залишає свою посаду через продовження транзиту добрив “Білоруськалія”.

Слід зазначити, що вантажі “Білоруськалія” проходитимуть через Литву до мінімум січня, адже білоруська сторона вже заздалегідь розрахувалася за провезення цих вантажів.

Нагадаємо, що вантажний перевізник найбільшої залізничної організації в країнах Балтії, Lietuvos Geležinkeliai (LTG), відкрив в Україні компанію LTG Cargo Ukraine. Нова компанія буде пропонувати оренду рухомого складу, експедиції та інші послуги в сфері вантажоперевезень.

Як вже повідомляло NotaВene, литовська компанія BGS Rail Holdings, що володіє парком з трьох тисяч вагонів, отримала дозвіл Антимонопольного комітету України на придбання лізингової компанії ТОВ “Авіаам фінансовий лізинг Україна” у AviaAM Financial Leasing Hong Kong Co.


Total
0
Shares
Previous Article

Уряд продовжив карантин до квітня

Next Article

Акумулятори для електромобілів за 10 років подешевшали на 90%

Related Posts
Total
0
Share