Квартальний обсяг ринку смартфонів перевищив 100 млрд грн

Глобальний ринок смартфонів у першому кварталі поточного року виріс більш ніж на третину в грошовому вираженні, що пояснюється сукупним впливом відразу декількох факторів, йдеться в дослідженні, проведеному компанією Strategy Analytics.

Зокрема, обсяг світової галузі перевищив знакову позначку в 100 млрд доларів США. Це на 37% більше в порівнянні з результатом за першу чверть минулого року.

Практично половину всієї виручки — 46% — за підсумками минулого кварталу отримав Apple. На другому місці з великим відставанням знаходиться південнокорейський гігант Samsung — 19%.

Далі йдуть китайські постачальники. Так, третє місце посідає Vivo, яка показала результат в 8%. Потім йдуть Oppo і Xiaomi, кожна з яких отримала приблизно по 7% в загальному обсязі виручки на світовому ринку смартфонів.

Частка китайського телекомунікаційного гіганта Huawei, який потрапив під жорсткі американські санкції, різко пішла на спад: квартальний результат — тільки 3%.

Всі інші постачальники розумних стільникових апаратів спільно контролюють 10% глобального ринку в грошовому вираженні.

Аналітики відзначають, що виручка зростає на тлі швидкого розвитку сегмента 5G і підвищення цін на електронні компоненти в умовах дефіциту. Крім того, галузь відновлюється після удару коронавірусу.

Примітно, що за даними рейтингу American Customer Satisfaction Index (ACSI) компанія Apple втратила лідерство серед найпопулярніших смартфонів компанії Samsung на ринку Сполучених Штатів.

Рейтинг компанії Samsung не змінився в порівнянні з минулим роком і склав 81 бал. При цьому Apple втратив два бали і впав до 80, спустившись на друге місце, тоді як третє і четверте зайняли Motorola і Google.

Як вже повідомляло NotaВene, аналітичне агентство Strategy Analytics опублікувало звіт про світові постачання мобільних телефонів за перший квартал 2021 р.

Дані показують, що протягом кварталу по всьому світу було відвантажено 340 млн смартфонів, що на 24% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Таким чином, був встановлений новий рекорд з 2015 р.

Що стосується виробників, Samsung посів перше місце, відвантаживши 77 млн пристроїв з часткою ринку 23% і річним зростанням на 32%. Apple і Xiaomi посіли друге і третє місця з поставками 57 млн одиниць і 49 млн одиниць відповідно. Вони зайняли 17% і 15% світового ринку смартфонів, поліпшивши свої результати в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 44% і 80% відповідно.

Варто зазначити, що продажі смартфонів з підтримкою 5G в 2021 р. досягнуть позначки в 500 млн штук.

Ринок 5G-апаратів почав зароджуватися в 2019 р. Тоді в свті було реалізовано близько 20 млн пристроїв. У 2020 р. продажі злетіли приблизно в 15 разів: за оцінками аналітиків Digitimes Research, відвантаження 5G-смартфонів склали від 280 до 300 млн одиниць.

Total
0
Shares
Previous Article

Міністерство інфраструктури очолив Олександр Кубраков

Next Article

Олексій Любченко отримав портфелі першого віцепрем'єра та міністра економіки

Related Posts
Читать дальше

Частка вітру і сонця складає майже треть у виробництві електроенергії у Великій Британії

Системний оператор Великої Британії National Grid ESO оприлюднив підсумки роботи енергетичної галузі, повідомляє онлайн-видання ElektroVesti. Згідно звіту, 2020…
Total
0
Share