Квартальна виручка Microsoft зросла на 20%

Виторг американської Microsoft Corp. у другому кварталі 2022 фінансового року (жовтень-грудень) зріс на 20% і склав 51,73 млрд доларів США порівняно з 43,08 млрд дол. за той же період попереднього року. Квартальний показник уперше перевищив 50 млрд дол., зокрема завдяки сильним результатам хмарних сервісів і активним продажам пакетів Office, Windows, повідомляє The Verge.

Через пандемію продажі ПК у 2021 р. зросли до 340 млн одиниць. Для Windows 11 це вже другий квартал продажів, причому доходи від співпраці з OEM-виробниками у другому кварталі фіскального 2022 р. збільшилися на 25% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

У ході зустрічі з інвесторами глава компанії Сатья Наделла заявив, що компанія бачить “структурне зрушення попиту на ПК” — збільшилася кількість комп’ютерів на платформі ПК у домашньому сегменті, так і час, що проводиться за цими комп’ютерами. Усього щомісяця налічується 1,4 млрд активних пристроїв із Windows 10 та Windows 11.

Microsoft прогнозував, що у звітному періоді можуть постраждати продажі пристроїв Surface, але цей сегмент, навпаки, продемонстрував зростання на 8% — після того як компанія представила Surface Pro 8 та Surface Laptop Studio у жовтні. Microsoft вважає, що драйвером сегмента стали моделі Surface Laptop.

Завдяки високому попиту на представлені більше року тому консолі Xbox Series X/S, зріс продаж як пристроїв, так і ігрового сегмента бізнесу в цілому — після того як останній досяг рекордних 3,6 млрд дол. у першому фіскальному кварталі, у другому зростання склало 8% . Продажі контенту та сервісів для Xbox зросли на 10%, а власне “заліза” — на 4%.

Раніше цього місяця Microsoft вже повідомляв, що кількість передплатників ігрового сервісу Xbox Game Pass збільшилася до 25 млн користувачів завдяки недавньому релізу Halo Infinite і Forza Horizon 5, в які грали десятки мільйонів людей, а в 2021 р. в Game Pass додалася низка культових ігор Bethesda.

У звітному кварталі успішно виступив пакет Office. Продажі комерційних продуктів та хмарних сервісів під відповідним брендом зросли на 14%, а клієнтська база — на 15% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Кількість передплатників Microsoft 365 Consumer зросла до 56,4 млн, на 20% у порівнянні зі звітним періодом минулого фіскального року.

Доходи Microsoft від серверних продуктів і хмарних сервісів збільшилися на 29%, в основному завдяки Azure та іншим cloud-платформам, що належать компанії, доходи від яких злетіли на 46%.

На 37% зросли доходи від LinkedIn завдяки стійкому попиту на рекламу. Значно зросло і залучення користувачів платформи. Доходи від пошукового та новинного сервісів збільшилися на 32% завдяки зростанню витрат рекламодавців.

У ході звіту про доходи Наделла торкнувся теми метавсесвіту. За словами глави компанії, Microsoft має намір зловити “наступну хвилю інтернету”. На його думку, наступна хвиля буде більш відкритим світом, в якому користувачі зможуть будувати власні метавсесвіти, незалежно від того, чи йдеться про організації, розробників ігор або про когось ще.

Нагадаємо, що Microsoft Corp. збільшив чистий прибуток у першому кварталі 2021 фінансового року (липень-вересень) на 48%, до рекордних 20,5 млрд доларів, порівняно з 13,89 млрд дол. за аналогічний період минулого фінроку.

Як вже повідомляло NotaВene, ринкова вартість Microsoft на початку торгів 29 жовтня досягла 2,44 трлн доларів США, що дозволило компанії обігнати за цим показником Apple з липня минулого року.

Слід зазначити, що Білл Гейтс уклав найбільшу угоду в ігровій індустрії. До команди Xbox Game Studios (раніше Microsoft Game Studios) увійдуть творці Call of Duty, Warcraft, Tony Hawk’s, Diablo, Overwatch, Spyro, Crash Bandicoot, StarCraft та інших франшиз. Про намір придбати Activision Blizzard за 68,7 млрд дол. (з розрахунку 95 дол. за акцію).

Total
0
Shares
Previous Article

Гарантований покупець повністю оплатив електроенергію за зеленим тарифом

Next Article
У TikTok з'явиться власний сервіс електронних платежів

Рейтинг найшвидше зростаючих брендів очолив TikTok

Related Posts
Total
0
Share