Куба готується зробити біткоін повноцінним платіжним засобом

Уряд Куби опублікувало резолюцію, згідно з якою Центральний банк країни встановить правила щодо криптовалюти і визначить методики ліцензування постачальників відповідних послуг, повідомляє EuroNews.

В резолюції сказано, що Центральний банк може піти на такий крок з причин соціально-економічного інтересу. Проте одна з умов полягає в тому, що держава повинна гарантувати контрольованість відповідних фінансових операцій.

Метою постанови є встановлення стандартів, на основі яких Центральний банк Куби регулює використання певних віртуальних активів в комерційних угодах, а також надання ліцензій постачальникам послуг віртуальних активів для операцій, пов’язаних з фінансовими операціями (обмін, інкасація або платіжна діяльність на національній території і за її межами).

Під віртуальним активом розуміється цифрове представлення вартості, яку можна продавати або передавати в цифровому вигляді і використовувати для платежів або інвестицій. Цей термін включає в себе різні значення, які використовуються для одних і тих же цілей, наприклад, цифровий актив, криптоактів, криптовалюта, віртуальна валюта і цифрова валюта.

Центральний банк Куби з причин соціально-економічного інтересу може дозволити використання певних віртуальних активів в комерційних транзакціях і надати ліцензію постачальникам послуг віртуальних активів для операцій, пов’язаних з фінансовою, обмінної та інкасаторської діяльністю.

Резолюція вступить в силу 15 вересня. Безпосередньо біткоін в документі не вказано, але сторонні джерела говорять саме про нього. Та й інших варіантів для прийняття на рівні держави фактично немає.

Нагадаємо, що Сальвадор став першою у світі країною, що узаконила використання криптовалюти біткоін як платіжного засобу. Конґрес підтримав закон попри застороги, що такий крок може вплинути на мільярдну програму Сальвадору з Міжнародним валютним фондом. Легалізувати криптовалюту запропонував президент Сальвадору Наїб Букеле. Він вважає, що такий крок допоможе громадянам країни, що живуть за її межами, здійснювати перекази своїм родинам.

Як вже повідомляло NotaВene, за останній рік глобальне впровадження криптовалюти зросло на 881%. Компанія Chainalysis оприлюднила звіт Global Crypto Adoption Index, в якому оцінюються 154 країни, який показує, що В’єтнам, Індія і Пакистан впевнено лідирують в цьому рейтингу, а Україна займає четверте місце.

Варто зазначити, що кріптовалютна біржа Binance повідомила, що вводить більш строгі правила перевірки даних клієнтів з метою боротьби з відмиванням грошей.

Total
0
Shares
Previous Article

Директива ЄС вимагає від Газпрому продати Північний потік-2

Next Article

Укрзалізниця збільшила перевезення вантажів на 3%

Related Posts
Total
0
Share