Криптовалюти дешевшають на тлі падіння фондового ринку США

21 січня основні криптовалюти світу дешевшають за падінням фондового ринку США на очікуваннях швидкого підвищення ставок Федеральною резервною системою (ФРС), повідомляє CNBC.

Курс біткоіну втрачає в ціні 5,3% на торгах у п’ятницю і становить 39118 доларів США, вартість ефіру (Ethereum) опустилася на 6,5% — до 2883,5 дол. З рекордного листопадового піку біткойн втратив понад 40% вартості.

За останню добу капіталізація світових криптовалютів впала приблизно на 147 млрд дол., за даними порталу Coinmarketcap.com.

Цифрові валюти часто використовуються як інструмент хеджування інфляційних ризиків, проте аналітики відзначають, що ймовірність більш “яструбиної” позиції ФРС може стати негативним фактором для біткоіну та інших криптовалют.

Динаміка біткоіну цього року практично ідентична коливанням американського фондового індексу Nasdaq Composite, у складі якого переважають акції технологічних компаній. Індикатор опустився на 9,5% від початку року і набув фази корекції.

Настрої на традиційних ринках та ринках криптовалют можуть взаємно впливати на їхню динаміку, кажуть аналітики Міжнародного валютного фонду. “Різке зниження цін на біткоін може посилити втечу інвесторів від ризику та призвести до скорочення інвестицій на фондових ринках”, — зазначають експерти.

Тим часом прибутковість держоблігацій США знижується після досягнення дворічного максимуму на початку тижня, і, на думку старшого аналітика Oanda Едварда Мойі, “трохи розчаровує, що біткоін не відреагував позитивніше на зміну тренду в прибутковості Treasury”.

Напередодні експерт спрогнозував, що ціна біткоіну може опуститися нижче за 40 тис. дол. після публікації доповіді ЦБ РФ. У доповіді сказано, що широке поширення криптовалют створює значні ризики для російського фінансового ринку, які можуть нести системні загрози за відсутності обмежень та подальшого зростання обсягів інвестування в криптовалюти російськими громадянами. Росія входить до трійки світових лідерів з майнінгу біткойнів, каже Мойя.

Нагадаємо, що на тлі масових заворушень у Казахстані капіталізація всіх криптовалютів світу за добу знизилася майже на 6%. На ранок 6 січня Bitcoin впав на 5,6%, причому це падіння з і так невисоких рівнів: за один біткоін давали близько 43 400 дол. Ethereum за добу впав ще більше — приблизно на 7,3% (до 3500 дол.). Загалом у топ-10 впали всі криптовалюти, і за межами головної десятки ситуація аналогічна.

Як вже повідомляло NotaВene, у вересні 2021 р. усі транзакції з використанням біткоіну та інших цифрових активів Народний банк Китаю класифікував як незаконну фінансову діяльність. Поза законом опинилися також послуги, які надають криптовалютні біржі мешканцям Китаю.

Total
0
Shares
Previous Article

Імпорт електроенергії за рік скоротився на 26%

Next Article

Витрати іноземних туристів в Україні становлять 929 дол.

Related Posts
Total
0
Share