Криклій звільнив крісло міністра інфраструктури

Верховна Рада підтримала подання про звільнення Владислава Криклія з посади міністра інфраструктури України.

Відповідне рішення підтримали 284 народні депутати на позачерговому засіданні.

Нагадаємо, Владислав Криклій обіймав посаду міністра інфраструктури з серпня 2019 р. Він входив до складу кабінету Олексія Гончарука, а потім — до уряду Дениса Шмигаля.

У липні 2019 р. Криклія було обрано народним депутатом за виборчим списком партії “Слуга народу”. З 2015 року він очолював головний сервісний центр Міністерства внутрішніх справ.

Наприкінці минулого тижня заяви про відставку написали міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко та міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Як вже повідомляло NotaВene, Міністерство інфраструктури регулює тарифи на вантажоперевезення для Укрзалізниці і багато в чому визначає цінову політику державного монополіста.

При цьому тарифи регулюються міністерством за правилами радянських часів, коли крім відстані і тоннажу враховується також характер вантажу (адвалорна система). Таким чином, відправники руди або зерна отримують тарифи значно нижчі за ринкові.

Нагадаємо, з літа 2020 р. Укрзалізниця стала повертати свої позиції на ринку оренди полувагонів і зерновозів завдяки зміні політики ціноутворення і більш вигідних умов для замовників. Посилення позицій державної монополії і послаблення приватного бізнесу в галузі вантажних залізничних перевезень стало однією з причин відсторонення з посади голови правління АТ “Укрзалізниця” Володимира Жмака.

Total
0
Shares
Previous Article

Наприкінці травня Україна здійснить першу виплату за ВВП-варантами

Next Article

Петрашко більше не розвиватиме економіку, торгівлю та сільське господарство

Related Posts
Total
0
Share