Країни ОПЕК+ дійшли згоди про підвищення нафтовидобутку

18 липня міністри країн ОПЕК+ у режимі відеоконференції домовилися збільшувати видобуток нафти на 400 тис. барелів щодоби, починаючи з серпня 2021 року, повідомляє Організація країн-експортерів нафти.

“З огляду на поточні основи ринку нафти та консенсус щодо його перспектив, зустріч вирішила: налаштувати збільшення загального виробництва на 0,4 мб / день щомісяця, починаючи з серпня 2021 р, до поступового припинення коригування виробництва на 5,8 мб / день, а в грудні 2021 р оцінювати розвиток ринку та результати діяльності країн-учасниць”, — йдеться у повідомленні ОПЕК.

У документі зазначається, що було досягнуто домовленості намагатися повністю припинити коригування видобутку нафти до кінця вересня 2022 р.

ОАЕ, які вимагали збільшити свою “стелю” на 650 тис. барелів на день, погодилися на компромісний варіант — 330 тис. (з 3,17 до 3,5 млн б / день). Для РФ і Саудівської Аравії базовий рівень видобутку буде підвищено на 0,5 млн б / день, до 11,5 млн б / день. Підвищуються також базові рівні видобутку для Кувейту і Іраку — на 150 тисяч б / день, до 4,803 і 2,959 млн б / день відповідно.

Новий рівень відсічення буде діяти з травня 2022 р. Наступна зустріч міністрів відбудеться 1 вересня поточного року.

Нагадаємо, що на початку січня за підсумками засідання країнами-учасницями ОПЕК+ було ухвалено рішення щодо продовження поточного рівня скорочення видобутку нафти на лютий і березень 2021 р.

Під натиском країн-учасниць ОПЕК і держав-союзників картелю (за винятком Казахстану) РФ відмовилася від планів по збільшенню нафтовидобутку в лютому. Це рішення сприяло різкому зростанню світових цін на нафту.

Як вже повідомляло NotaВene, у липні ціни на нафту виросли до багаторічних максимумів, в тому числі вартість нафти в США досягла максимуму з 2014 р після того як міністри країн ОПЕК + розійшлися у думках щодо збільшення пропозиції в умовах зростання світового попиту.

Варто зазначити, що нафта подорожчала більш ніж на 40% з початку поточного року: відновлення економік США, Європи і Китаю після кризи, викликаної пандемією COVID-19, стимулює зростання попиту, незважаючи на збереження складної епідеміологічної ситуації в ряді інших регіонів світу.

Total
0
Shares
Previous Article

Народні депутати спростили приєднання до електромереж

Next Article

ПриватБанк отримав прибуток 11,6 млрд грн за підсумками півріччя

Related Posts
британка та її цуценя
Читать дальше

Британка витратила понад 12000 фунтів стерлінгів на подарунки для своєї собаки

У гардеробі тваринки сотні костюмів, що були розроблені відомим дизайнерами за спеціальним замовленням. 52-річна британка Аліса Торн витратила на різдвяні…
Total
0
Share