Країни G7 встановлюють єдиний мінімальний податок для корпорацій

Міністри фінансів країн G7 5 червня взяли на себе зобов’язання встановити єдину ставку податку для корпорацій на рівні не менше 15%. Цей крок спрямований на те, щоб транснаціональні корпорації, особливо технологічні гіганти, платили більше в державні бюджети, які сильно постраждали від пандемії, повідомляє Deutsche Welle.

“Я радий оголосити, що сьогодні, після довгих років обговорення, міністри фінансів G7 досягли історичної угоди про реформування глобальної податкової системи”, — заявив міністр фінансів Великої Британії Ріші Сунак.

Міністр фінансів Німеччини Олаф Шольц назвав угоду історичною. “Це дуже хороші новини для податкової справедливості і солідарності, а також погані новини для податкових притулків по всьому світу. Компанії більше не зможуть ухилятися від своїх податкових зобов’язань, фіксуючи свій прибуток в країни з найнижчими податками”, — стверджує Шольц.

“Це відправна точка, і в найближчі місяці ми будемо боротися за те, щоб ця мінімальна ставка корпоративного податку була якомога вищою”, — наголошує міністр фінансів Франції Бруно Ле Мер.

Міністр фінансів США Джанет Йеллен зазначила, що цей крок “допоможе світовій економіці процвітати, врівноважуючи правила гри для бізнесу та заохочуючи країни до конкуренції на позитивній основі”.

Ініціатива, яку схвалили країни G7, зосереджена на створенні глобальної мінімальної ставки корпоративного податку, а також на спеціальних правилах, що дозволяють змінити розмір податкових платежів, що сплачуються компаніями, і місць їх виплати. Глобальний мінімальний податок буде стягуватися тільки з 100 найбільших і найбільш прибуткових компаній світу. Якщо компанія платить податки десь за нижчою ставкою, її, ймовірно, обкладуть додатковими зборами. Ця міра повинна покласти край тому, що Йеллен назвала “30-річною гонкою за зниження ставок корпоративного податку”, коли країни змагаються у залученні транснаціональних корпорацій.

Нагадаємо, що глобальний мінімальний податок для корпорацій зараз фактично знаходиться на нульовому рівні. 20 травня мінфін США запропонував встановити світовий податок на прибуток корпорацій зі ставкою не менше 15%. Ця пропозиція обговорювалася на переговорах з міжнародної податкової архітектури, які ведуть G20 і Організація економічного співробітництва і розвитку.

Міністр фінансів США Джанет Йеллен раніше закликала інші країни ввести світовий податок на прибуток корпорацій, щоб компенсувати несприятливі наслідки від запропонованого президентом США Джо Байденом підвищення ставки корпоративного податку в країні. Це може спонукати американські компанії перенести своє виробництво в інші країни, щоб уникнути підвищеного оподаткування. За словами Йеллен, країнам потрібно працювати разом, щоб покласти край “тиску податкової конкуренції і ерозії корпоративної податкової бази”.

Як вже повідомляло NotaВene, адміністрація Байдена підготувала пакет заходів для підтримки економіки США на 1,9 трлн доларів у зв’язку з коронавірусом. Фінансувати витрати Білий дім хоче за рахунок підвищення податків: ставку корпоративного податку в США планується підняти з 21 до 28%.

Варто зазначити, що Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроєкт №4184, який вводить податок на додану вартість на онлайн-послуги компаній-нерезидентів. Це означає, що для іноземних онлайн-сервісів, якими користуються українці, на зразок Facebook, Netflix, Steam і окремих сервісів Google, Apple і Amazon, запрацює податок в 20%.

Total
0
Shares
Previous Article

Прикордонний тариф ЄС на викиди вуглецю торкнеться не тільки сталі

Next Article

Україна піднялася на дев'яте місце в рейтингу експортерів сталі

Related Posts
Total
0
Share