Країни G7 припиняють фінансування вугільної енергетики з 2022 р.

Міністри навколишнього середовища країн Великої сімки (Велика Британія, Німеччина, Італія, США, Франція, Японія, Канада) опублікували комюніке з питань клімату та навколишнього середовища. У документі підтверджується прихильність G7 переходу до економіки з нульовим балансом викидів (Net Zero) для досягнення кліматичних цілей по утриманню глобального потепління не вище 1,5 градусів Цельсія.

Велика сімка також підтверджує свої обов’язки узгодити міжнародне фінансування з цілями Паризької угоди.

При цьому наголошується, що вироблення електроенергії на основі вугілля є найбільшим фактором глобального підвищення температури.

“У цьому контексті ми поступово відмовимося від нової прямої державної підтримки вуглецевоємної міжнародної енергетики на викопному паливі”, — йдеться в повідомленні. Виробництво електроенергії на основі вугілля без уловлювання викидів несумісне з цілями Паризької угоди, тому міністри підкреслюють, що міжнародні інвестиції в таку вугільну енергетику повинні бути припинені негайно.

Велика сімка зобов’язується “зробити конкретні кроки для повного припинення нової прямої державної підтримки вугільної генерації без уловлювання викидів до кінця 2021 р”. Це поширюється на все міжнародне фінансування, “в тому числі в рамках офіційної допомоги з метою розвитку, експортного фінансування, інвестицій, фінансової підтримки і підтримки торгівлі”. Міністри також закликали “інші країни з великою економікою” прийняти аналогічні зобов’язання.

Країни G7 також зобов’язуються нарощувати темпи поширення технологій, які ще більше прискорять перехід від вугільних потужностей до переважно декарбонізірованної енергосистемі в 2030 роки, говориться в комюніке.

Новий документ підтверджує напрям руху великих західних економік в сторону вуглецевої нейтральності, що передбачає в першу чергу відмову від спалювання вугілля.

Нагадаємо, що Китай є найбільшим споживачем вугілля в світі. Президент КНР Сі Цзіньпін в квітні заявив, що уряд країни буде строго контролювати проєкти з виробництва електроенергії на основі вугілля, строго обмежувати зростання споживання вугілля протягом ХIV п’ятирічки (2021-2025) і поступово скорочувати його в період ХV п’ятирічки (2026-2030).

Як вже повідомляло NotaВene, Бурштинська ТЕС є найбруднішою електростанцією Європи, а Україна викидає отруйного пилу з вмістом важких металів більше, ніж всі країни ЄС, Туреччина та Західні Балкани разом узяті. Україна продукує 72% всіх викидів зольного пилу в Європі, 27% двоокису сірки та 16% оксидів азоту.

Варто зазначити, що скорочення на 40% викидів СО2 в атмосферу для України можливе тільки внаслідок скорочення виробництва: менше виробляється електроенергії, мінеральних добрив, виплавляється металу, ніж 30 років тому.

Втім, навіть збереження діючих зобов’язань України скоротити викиди СО2 на 40% далеко не всі промислові підприємства можуть витримати. За оцінкою голови комітету з екології та розвитку зеленої економіки Федерації роботодавців України Павла Жили, для досягнень цієї мети промисловим підприємствам України необхідні 102 млрд євро інвестицій.

Total
0
Shares
Previous Article

Україна зменшила експорт зернових культур

Next Article

Агентство Fitch підвищило прогноз цін на сталь майже на 150 дол./т

Related Posts
Читать дальше

На майнінг біткоіну витрачається більше електроенергії, ніж споживає Аргентина

Дослідження Кембріджського університету показало, що щорічно на майнінг популярної криптовалюти біткоін витрачається більше електроенергії, ніж споживає вся Аргентина.…
Total
0
Share