Корпорації зайняли 100 млрд дол. за перший тиждень року

Корпорації залучили 100 млрд доларів США на світовому борговому ринку на початку 2022 р. Керівники компаній прагнуть отримати дешеві позики напередодні очікуваного підвищення ставок, повідомляє Financial Times.

ЗВід початку року по 7 січня компанії по всьому світу випустили корпоративних бондів на 101 млрд дол. Пік позик завжди припадає на початок року, але в поточному році він поступається лише показникам початку 2021 р. (118 млрд дол.) за статистикою Refinitiv, що охоплює останні 19 років.

Головний фактор — саме майбутнє зростання ставок ФРС, зазначає FT, тим більше, що середня дохідність корпоративних облігацій з інвестиційним рейтингом з початку року вже зросла з 2,36 до 2,55%. Запозичення компаній у США у перші дні року на рекордному рівні, причому у перших рядах іноземні фінансові емітенти. На других ролях — “блакитні фішки” типу медстраховика MetLife та машинобудівного гіганта Caterpillar.

Зростають і запозичення в секторі “сміттєвих” облігацій, свідченням чого недавній випуск на 1 млрд дол. круїзної компанії Royal Caribbean, що вже заборгувала 20 млрд дол.

Навпаки, на ринку акцій порівняльне затишшя в контексті поганого для бігтеху початку року. Нові випуски в перший тиждень ледве перевищили 7 млрд дол. проти 22 млрд дол. за той же період 2021 р., однак це вище середньомногорічного показника. Минулий рік був аномальним щодо цього, зауважує FT.

Нагадаємо, що країни з економікою, що розвивається, мають підготуватися до підвищення відсоткових ставок Федеральною резервною системою США, оскільки це може сколихнути фінансові ринки і спровокувати відтік капіталу та знецінення валют, попереджає Міжнародний валютний фонд.

Як розповідає NotaВene в окремому матеріалі, світовий дефіцит ключових товарів, зростання цін та інфляція у США — все це тисне на національні валюти та ціни на внутрішніх ринках, створюючи соціальні та економічні виклики країнам із низькою купівельною спроможністю. Це вже реалізований ризик нерівномірного відновлення світової економіки. У 2022 р. перед економіками, що розвиваються, повстануть нові ризики.

Total
0
Shares
Previous Article

Українські міста збільшили закупівлю трамваїв в 1,5 раза

Next Article

Генерація електроенергії з ВДЕ в Україні зросла на 15%

Related Posts
Total
0
Share