Конгрес США пропонує посилити співпрацю з титановою індустрією України

Комітет з правил Палати представників США схвалив поправки до проєкту оборонного бюджету США на 2022 р. Серед прозицій конгресменів — санкції проти Північного потоку-2, використання титану з України, а також нові санкції проти РФ і російських олігархів, високопосадовців та медійних осіб, повідомляє Голос Америки.

Крім цього, законопроєкт передбачає надання 300 млн доларів безпекової допомоги Україні, а також пропонує збільшити присутність американських військ на східному фланзі НАТО — у Польщі, Румунії та Балтійських країнах.

Північний потік-2

Комітет Палати представників схвалив дві поправки, які стосуються Північного потоку-2. В першій, яку запропонувала двопартійна група конгресменів, йдеться про те, що президент США зобов’язаний ввести санкції проти всіх компаній та осіб, що причетні до планування, будівництва та введення в дію трубопроводу.

Серед цих санкцій — заборона видачі віз та в’їзду в США особам, що мають стосунок до проєкту, блокування власності таких осіб та компаній у США, а також інші покарання, передбачені американським законодавством — як адміністративні, так і кримінальні.

Крім цього, поправка не дозволяє звільняти від санкцій під будь-якими приводами, що мають стосунок до розвідувальної та правоохоронної діяльності, під приводом національної безпеки та іншими.

Ще одна поправка, яку схвалив комітет, вимагає від очільників Пентагону та Держдепу подати детальний звіт про фінансові переваги від запуску газопроводу для Росії та про ризики від діяльності Північного потоку-2 для України, європейських партнерів та НАТО.

Титанова індустрія

Поправка, подана конгресменом-республіканцем, пропонує посилити співпрацю з титановою індустрією України замість використання ресурсів з Китаю та Росії, від яких зараз залежні Сполучені Штати. На думку законодавців, це має бути стратегічним пріоритетом відносин України та США. У поправці йдеться, що титан необхідний для оборонно-промислової бази Сполучених Штатів.

Санкції проти Росії

Комітет з правил схвалив декілька поправок, спрямованих на протидію Росії. Одна з них, авторства двох конгресменів-демократів, пропонує заборонити американським громадянам купувати чи продавати російські державні облігації на первинному та вторинному ринках. Такі заходи конгресмени пропонують ввести у відповідь на втручання Росії у попередні вибори США.

Інша поправка, яку подала двопартійна група конгресменів, вимагає в Білого дому визначити, чи підпадають під персональні санкції 35 російських високопосадовців, бізнесменів та медійних осіб.

Зокрема, в цей список включили прем’єр-міністра РФ Михаїла Мішустіна, прессекретаря Володимира Путіна Дмитрія Пєскова, олігархів Романа Абрамовича та Олега Дерипаску, очільника Газпрому Олексія Міллера та главу Роснєфті Ігоря Сєчіна, російських пропагандистів Володимира Соловйова, Констянтина Ернста, Маргариту Симонян, а також ряд інших впливових російських посадовців та осіб.

Схвалення поправок означає, що їх додали до законопроєкту про оборонний бюджет США на 2022 р. Далі цей проєкт має схвалити Палата представників Сполучених Штатів. Для остаточного затвердження потрібно, щоб проєкт з таким самим змістом ухвалили в Сенаті. Закон вступає в силу після підписання президентом США.

Нагадаємо, що 23 грудня 2020 р президент США Дональд Трамп використав право вето і повернув в Конгресс законопроєкт про оборонний бюджет. Він назвав документ подарунком для Китаю та Росії.

Як вже повідомляло NotaВene, 4 серпня Господарський суд Запорізької області задовольнив позов Спеціалізованої антикорупційної прокуратури до компанії “Толексіс Трейдінг Лімітед” (Кіпр) і ТОВ “Запорізький титано-магнієвий комбінат” щодо розірвання договору про заснування цього товариства та повернення державі цілісного майнового комплексу комбінату.

Total
0
Shares
Previous Article

ЄС вводить єдиний стандарт зарядних пристроїв для смартфонів

Next Article

Сільгоспвиробництво в Україні зросло на 8,4%

Related Posts
Читать дальше

Постачальники компанії Apple звинувачуються у використанні примусової праці

Apple виявився в епіцентрі чергового скандалу, пов’язаного з тим, що постачальники американського технологічного гіганта використовують примусову працю. Мова…
Total
0
Share