Компанія ДТЕК завершила передачу державі шахт Добропіллявугілля

ДТЕК завершила процес повернення шахт Добропіллявугілля з оренди в управління державі, повідомляє пресслужба компанії.

ДТЕК зазначає, що всі формальні процедури були завершені 25 січня 2021 р., а вже 26 січня на шахтах підприємства відновився видобуток вугілля.

Згідно з постановою Кабінету міністрів № 1215 управління цілісним майновим комплексом перейшло від “ДТЕК Добропіллявугілля” до створеного держпідприємства “Добропіллявугілля-видобуток”.

“Персонал ДТЕК Добропіллявугілля повним штатом працевлаштований в ДП “Добропіллявугілля-видобуток”… Також компанія в повному обсязі погасила борги за оренду шахт у розмірі 230,7 млн грн, які накопичилися з весни 2020 р.”, — йдеться в повідомленні.

Майновий комплекс Добропіллявугілля перебував в оренді ДТЕК з 2010 р.

“За цей час у розвиток шахт та оновлення державного майна компанія інвестувала понад 400 млн доларів, що дозволило вивести підприємство на друге місце за обсягом видобутку вугілля в країні”, — нагадує ДТЕК.

У січні 2011 р. компанія ДТЕК підписала з Фондом державного майна договір оренди цілісного майнового комплексу державного підприємства “Добропіллявугілля” на 49 років. Початковий рівень місячної плати за оренду становив близько 7 млн грн, вартість оренди коригується з урахуванням індексу споживчих цін. “ДТЕК Добропіллявугілля” було одним з найбільших вуглевидобувних об’єднань в Україні. До його складу входять шахти “Алмазна”, “Білицька”, “Добропільська”, “Новодонецька” і “Піонер”.

ДТЕК  — найбільша приватна вертикально-інтегрована енергетична компанія України (підрозділ “ДТЕК Енерго” контролює до 90% видобутку вугілля і до 80% теплової генерації країни, володіючи дев’ятьма з 15 українських ТЕС і 17 шахтами). Створена в 2005 р. для управління енергетичним бізнесом групи СКМ. Власник компанії — Рінат Ахметов.

Як вже повідомляло Nota Вene, 20 січня ПАТ “Центренерго” звинуватило енергохолдинг  Ріната Ахметова у зупинці постачання вугілля і підвищенні ціни на паливо. “Найбільший приватний постачальник вугільної продукції зупинив відвантаження вугілля на адресу ТЕС ПАТ “Центренерго”, порушивши умови договору, незважаючи на отриману передоплату у розмірі 106 млн грн”, — заявила пресслужба Центренерго.

Total
0
Shares
Previous Article

В Україні скорочується виробництво продуктів харчування

Next Article

Польща стала найбільшим експортером електроавтобусів в ЄС

Related Posts
Роттердам Плюс
Читать дальше

АМКУ в третий раз одобрил формулу Роттердам Плюс – теперь окончательно?

Антимонопольный комитет Украины не нашел злоупотреблений в практике формирования оптовых цен на электроэнергию для тепловых электростанций по формуле…
Total
0
Share