Коли Україні допоможуть “закрити небо”

бомбардування укр міст

Сполучені Штати дали “зелене світло” для поставок літаків-винищувачів з країн – членів НАТО. Про це повідомив держсекретар Ентоні в інтерв’ю американській медіа-компанії CBS News Причому, Вашингтон не надаватиме напряму свої винущувачі Києву.

Як пояснив Блінкен, технічно це буде заміна на території Польщі винищувачів Міг-29, які залишились з часів Варшавського договору (військовий блок навколо СРСР за Холодну війну) на американські F-15. Натомість уряд Польщі надасть свої винущувачі Збройним силам України (ЗСУ).

Цей коментар держсекретар США надав американському ТВ-каналу через онлайн зі’зок, перебуваючи з офційним візитом у Молдові, де зустрічався з президенткою Маєю Санду.

Низка західних та українських експертів вже висловили занепокоєння, що наступними після України в планах Путіна є Грузія, Молдова. Більш того, дехто з політичних оглядачів вважають, що, якщо Путін досягне своїх целей в Україні, то невдовзі розпочне вторгненні в країни Балтії, які є членами НАТО. Отже зіткнення оборонного Альянсу з військами РФ буде неминучим.


Більш того, на думку Анатолія Гриценка, екс-міністра оборони України, НАТО вже вступило в конфлікт з РФ, надаючи військову допомогу Україні попре попередження Путіна, що й такі кроки він розцінює як загрозу для РФ. Ці аргументи пана Гриценка опублікувало авторитетне видання the Economist, а авторський переклад за згодою автора розмістило NotaBeneNews.

Західні лідери переконані, що участь військових НАТО у війні в Україні – саме те, чого домогається Путін. По-перше, це підсилить його заяви, що розширення НАТО на схід Європи створює загрози для РФ. По-друге, Путін розв’яже світову війну на європейському континенті, щоб виправдати репресії проти не згодних з його політикою в самій Росії.

Натомість президент Зеленський заявляэ, що західні лідери штучно нагнітають про ризики третьох світової війни з ядерною державою, і наполягає, щоб країни НАТО принаймні надали ЗСУ літаки-винищувачі, якщо бояться створити власними збройними силами створити безпольотну зона в небі над Україною. Українське керівництво створює безприцеднетний тиск на Білий дім як через лобіювання в американських політичних колах, так і через заклики до громадян США та країн ЄС.

Зокрема, після zoom конференції Зеленського із сенаторами США, й постало на порядку денному питання про надання ЗСУ польских Міг-29, якщо США розмістить у Польщі F-15. Попре позитивне для Україени рішення, озвучене Блінкеном вчора, для таких кроків потрібен певний час.

По-перше, як зазначає американське видання the Wall Street Journal (WSJ), розміщення F-15 на територіх Польщі ще має схвалити Конгрес. Втім, там спостерігається двопартійна підтримка. По-друге, керівництво Польщі вчора спростувало наміри надати Україні свої винищувачі, а також дозволити використовувати польски аеродроми. Відповідну заяву вчора розмістила в Twitter канцелярія прем’є-міністра Польщі Матеушап Моравецького, – пище WSJ.

Втім, тиск на керівництво своїх держав продовжується з боку населення, медіа та громадських об’єднань, який в демократичних країнах політикам ігнорувати складно. Отже, вважає політичний аналітик Андрій Піонтковський, Білий дім змушений буде діяти, щоб закрити небо над Україною і захистити мирне населення від бомбардувань російськими окупантами. “Байдена дожмуть”, – заявив Піонтковський вчора українським медіа. Але наразі питання часу для західних політиків і для українців має різний вимір.

Total
4
Shares
Previous Article

Эрдоган вимагав від Путіна оголосити перемир'я та укласти мир з Україною  

Next Article

Війна в Україні: РФ розвалиться, а Китай спробує обдурити майбутнє

Related Posts
Total
4
Share