Класика та пошук нових можливостей – професіонали GR та лобісти підвели підсумки року

Премія "Накращий GR-фахівець 2020 року"
Асоціація професіоналів у сфері GR і лобістів UAGRPL визначила 12 найперспективніших проектів у сфері розвитку бізнесового та громадського секторів.

2020 рік став доволі складним, однак і неймовірно продуктивним для розвитку лобізму та GR в Україні. Особливо це стосується усього того, що стосується популярізації чесних методів впливу на політику. Про це йшлося серед спільноти GR-фахівців під час ІІІ щорічної церемонії  нагородження професіоналів у сфері GR і лобістів премією «Найкращий GR-фахівець 2020 року», що пройшла в Києві 3 грудня 2020. Організатор – Асоціація професіоналів у сфері GR і лобістів (UAGRPL) – визначила 12 найбільш перспективних проектів у сфері розвитку бізнесу та громадського сектору.  

Переможці премії –  впливові юристи, підприємці, громадські діячі, кожен з яких зробив великий внесок у розвиток лобізму: Євгеній Дихне, Зоряна Ківак, Ірина Войнарска та багато інших. Очільницею III щорічної премії «Найкращий GR-фахівець 2020 року» стала Катерина Одарченко – політичний консультант, засновниця та генеральний директор SIC Group, політтехнолог, лідер політичної партії “Національна платформа”. 

Для України лобізм і GR є новим напрямоком діяльності, який формує сучасне бачення і передбачає співпрацю бізнесу, влади і суспільства. У розвинених демократіях інструмент лоббізму працює вже протягом століть. В Україні тільки формується законодавча база

Очільницею III щорічної премії «Найкращий GR-фахівець 2020 року» стала Катерина Одарченко – політичний консультант, засновниця та генеральний директор SIC Group, політтехнолог

Асоціація унікальна тим, що популяризує Government Relations і пояснює:  що таке діалог з центральною законодавчою та виконавчою владами, з підприємцями на абсолютно нових, чесних антикорупційних засадах. Така практика, за словами Катерини Одарченко, показує лобізм як ефективну цивілізовану практику. Це вже довели 12 переможців премії “Найкращий GR-фахывець 2020 року”.

Найкращий міжнародний кейс – Зоряна Ківак

Чи не найбільше зацікавлення в учасників Української Асоціації професіоналів у сфері GR і лобістів викликав «Найкращий переможний кейс» Зоряни Ківак, т.в.о голови правління IBOX Bank. У січні 2020 р. ІВОХ Ваnk за підтримки Міністерства цифрової трансформаціі України став першим українським банком, який відкрив рахунки для міжнародної криптовалютної біржі «Bіnаnсе». Це був перший випадок лобіювання сфери криптовалют серед українських банків. Акціонерне товариство ‘АЙБОКС БАНК’ продовжує працювати у цьому напрямку, щоб розширити можливості для представників цієї галузі.

IBOX Bank разом із Fintech Band  у 2017 р. підготували абсолютно нову кредитну карту і мобільний додаток. Такий сміливий та водночас далекоглядний крок відкрив в Україні новий тип лобіювання криптовалют

Зоряна Ківак у своїй промові зазначила: «За останні роки ринок України дає дуже чіткий сигнал: банки повинні змінюватися. Це не обов’язково означає, що всі традиційні послуги кудись зникнуть. Це про те, що «класика» обслуговування має існувати поряд з новими можливостями або відкривати вже наявні можливості для тих, кому вони не були доступні. Своєю роботою ми показуємо, що це можливо». IBOX Bank та його «Найкращий переможний кейс» дійсно заслуговує на увагу громадськості, так як у майбутньому може позитивно вплинути не лише на грошові тенденції, а й розвиток України в майбутньому.

Зоряна Ківак
Переможець – Зоряна Ківак, ТВО Голови Правління IBOX Bank

Найкращий юридичний кейс – Ірина Войнарска

Як  президенту всеукраїнської громадської організації «Правозахисна ліга» Ірині Войнарській вдалося встановити засади для якісної юридичної просвіти українських школярів. Окремо затверджена програма, узгоджена з Міністерством освіти України та міжнародними партнерськими фондами, має всі шанси стати обов`язковою для шкільної на законодавчому рівні. В номінації   «Найкращий юридичний кейс» була нагороджена Ірина Войнарска  президент всеукраїнської громадської організації «Правозахисна ліга». У результаті багаторічної діяльності організації, а також спеціального дослідження, був розроблений спеціальний шкільний курс для розвитку правової обізнаності дітей. Була запроваджена серія тренінгів в початкових школах з ведучими юристами України у форматі гри з метою кращого сприйняття та запам’ятовування нової інформації. У школах було створено окрему програму, яка узгоджується з Міністерством освіти України та міжнародними фондами. Шляхом лобіювання через Комітет з питань правової політики ця програма готується до законодавчого втілення.

Принагідно зазаначити, що діяльність ГО «Правозахисна ліга» націлена на розвиток юридичної освіченості українців. З узгодженям з місцевою владою ГО запровадила систему тренінгів, семінарів та громадських приймалень.

Ірина Войнарська
 Ірина Войнарска,  президент всеукраїнської громадської організації «Правозахисна ліга», приватний нотаріус Київського нотаріального округу

GR-амбасадор 2020 – Олександра Павленко

Засновницю Pavlenko Legal Group Олександру Павленко визнано переможецею в номінації   «GR-амбасадор 2020 – найактивніший діяч з інституалізації GR-професії».

Олександра Павленко
Олександра Павленко, засновниця Pavlenko Legal Group

У 2017 році Президентом України було введено в дію рішення РНБО про застосування на території України санкцій відносно ряду юридичних і фізичних осіб. Зазначені санкції в повній мірі блокують діяльність таких осіб на території України. У рамках цього проекту команда Pavlenko Legal Group вибудовує і реалізує GR-стратегії у контексті захисту національних інтересів та безпеки України. Юридична компанія – Pavlenko Legal Group більше 10 років залучена в політику найвищого рівня. Компанія займається лобіюванням і державною політикою, допомагаючи клієнтам використовувати їх можливості при вирішенні власних бізнес-завдань.

Найкращий проект G2G – Віталій Чудак, Олексій Сердюченко

Переможцями у цій номінації визнано представників акціонерного товариства «Укргазвидобування» Олексія Сердюченко, начальника відділу по роботі з місцевими громадами та органами влади, та Віталія Чудака, начальника відділу проєктів регіонального розвитку АТ «Укргазвидобування»

Віталій Чудак
Віталій Чудак (на фото) та Олексій Сердюченко визнані переможцями у номінації “найкращий проект G2G”

Команда регіонального розвитку АТ «Укргазвидобування» зайняла проактивну позицію і невідкладно підготувала відповідні законодавчі пропозиції та із залученням бізнес-спільноти на платформі Європейської Бізнес Асоціації ініціювала у Комітеті Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування їх розгляд. Комітет зайняв конструктивну позицію, результатом чого стала реєстрація 6 травня 2020 р. проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» щодо запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» №3438, який повністю підтримало і Мінекоенерго (зараз Міндовкілля).

Найкращий адвокаційний кейс – Вікторія Кіосе, Уляна Пчолкіна

Отримали винагороду за промоцію розробки першого електромобілю для людей з обмеженими можливостями.
Вікторія Кіосе – журналіст, колишня телеведуча та директор конкурсу “Міс Україні.
Уляна Пчолкіна – громадська діячка, телеведуча, фіналістка першого у світі конкурсу краси Miss Wheelchair World 2017 в Польщі «Жінка ІІІ тисячоліття 2016».

Вікторія Кіоссе
Вікторія Кіосе стала лауреатом GR-премії в номінації “найкращий адвокаційний кейс”

Найкращий регіональний GR-проект – Лірон Едері

Переможець – раввин Лірон Едері, лідер єврейської общини у Кривому Розі

Лірон Едері
Раввина Лірон Едері з Кривого Рогу було обрано переможцем в номінації “Найкращий регіональний GR-проект”

Федерація єврейських громад України піднімає на державному рівні питання дотримання потреб національних меншин у сучасній освіті в Україні в рамках заходу “Врахування та дотримання правил єврейського способу життя та відповідності єврейським традиціям під час освітнього процесу”.

GR-прорив 2020 – Євген Дихне

Переможець – Євген Дихне, президент авіакомпанії «Міжнародні Авіалінії України»

Євген Дихне
Євгена Дихне, президента МАУ, було обрано перемежцем в номінації “GR-прорив року”

МАУ виступила двигуном поетапного відновлення пасажирських перевезень після виходу з весняного локдауну за допомогою лобіювання ПЛР-тестування в аеропортах пасажирів, які прибули з «червоної зони» або відбувають з України. МАУ першою встановила приватну лабораторію на території аеропорту «Бориспіль». МАУ просувала нормативні зміни, наслідком яких стала можливість уникнути самоізоляції в додатку «Дія» після отримання негативного результату ПЛР-тестування. Євгеній Дихне зайняв 2-й рядок рейтингу “ТОП-100. Кращі менеджери України » за підсумками 2016 р. – “Громадський діяч”.

Найкраща профільна асоціація – Юлія Висоцька

Переможець – Юлія Висоцька, директор із зовнішніх зв’язків «Ліги оборонних підприємств України»

Юлія Висоцька
Юлію Висоцьку було обрано переможцем в номінації “Найкраща профільна асоціація”

Ліга оборонних підприємств України   пролобіювала  внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 12 липня 1999 р. В результаті для підприємств-експортерів було скасовано вимогу погоджувати маркетинг та ринки збуту з Державним концерном “Укроборонпром”.

Найкращий проект у сфері GR – Тетяна Рамус

Переможець – Тетяна Рамус, яка через проект White Ribbon Ukraine чи не вперше привернула увагу до проблеми сімейного насильства.

Тетяна Рамус
Тетяна Рамус перемогла в номінації “Найкращий проект у сфері GR”

За весь час діяльності White Ribbon Ukraine було проведено безліч заходів, спільні зйомки с Національною поліцією на тему протидії домашньому насильству щодо жінок. За підтримки посольства США відбулася зустріч з Оленою Зеленьскою в рамках міжнародної акції “16 днів проти насильства”.

Найкращий консультант у сфері GR – Георгій Логвінський

Переможець – Георгій Логвінський, аслужений юрист України, адвокат у 2017-2020 роках, почесний член Парламентської Асамблеї Ради Європи.

Георгій Логвінський
Найкращим консультантом у сфері GR було визнано адвоката Георгія Логвінського

Вперше за 62 роки Георгій домігся безпрецедентного рішення Європейського Суду з прав людини, який встановив неприпустимість порушень під час досудового розслідування, зокрема щодо адвокатів. Дане рішення безпрецедентне за своїм значенням і лягає в основу боротьби за дотримання прав адвокатів, гарантії адвокатської таємниці, захисту від незаконних дій правоохоронних органів.

GR комунікація – Сергій Смєлий

Переможець – Сергій Смєлий, член правління GR асоціації, представник осередку “СтопКор” у Кривому Розі, начальник управління Дніпропетровської області Антикорупційного комітету при Верховній раді України

Сергій Смєлий
За найкращу GR комунікацію було відзначено Сергія Смєлого, правозахисника з Кривого Рогу

У рамках сесії “Технології моделювання майбутнього” з метою отримання аналітичної інформації про взаємодію основних політичних факторів України була розроблена політична гра для молоді, де кожен може відчути себе політичною фігурою та приймає важливі стратегічні рішення.

Найкраще регуляторне рішення – Юлія Решітько

Переможець – Юлія Решітько, керівниця сектору комунікацій офісу ефективного регулювання BRDO

Юлія Решітько
Юлію Решітько відзначено за найкраще регуляторне рішення

Завдяки консолідованим зусиллям Офісу ефективного регулювання BRDO, Міністерства цифрової трансформації, Міністерства розвитку громад та територій та проекту USAID / UK aid “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах” в Україні запрацювала державна електронна система в сфері будівництва.

У результаті 6 липня 2020 р. в Україні державна електронна система у сфері будівництва запрацювала як експериментальний проект, а з 1 грудня 2020 р. система повинна запрацювати в повному обсязі. Вона включає в себе реєстр будівельної діяльності, публічний портал та електронний кабінет користувача.

“Стерильний” формат зустрічей

Характерною особливістю проведеного заходу стало дотримання рекомендацій МОЗ України на період карантинних обмежень. Ресторану «Углі», де проводився захід, вдалося забезпечити проведення заходу у період карантину. 

Одночасне перебування відвідувачів (як на вулиці, так і в приміщенні) не більш як 1 людина на 5 кв.м, використання стерильних медичних масок  і т.д.. Усе це свідчить про грамотно сплановану подію – ІІІ щорічну премію «Найкращий GR-фахівець 2020 року» – подію №1 цього року у лобістській сфері України.

Інесса Фаран
Інесса Фаран, партнерка ІІІ щорічної GR-премії у захисній масці під час проведення заходу

Легальний лоббізм проти правил олігахів

ХХІ століття подарувало нові технології впливу на політику. Однією з найпопулярніших став лобізм. Активно розвиваючись за останні роки в Україні, він приблизив політичні тенденції нашої країни до західноєвропейських та американських. Такій модернізації політичних традицій сприяла ціла низка українських спеціалізованих організацій, однією з яких стала Українська асоціація професіоналів у сфері GR та лобістів. Основна мета – представництво інтересів бізнесу в діалозі з органами влади і суспільством.

З моменту створення у 2014 р. об’єднаала фахівців і профільні організації. які практикуються в сфері Government Relations, Public Affairs, Public Advocacy – взагалом вже приєдналися 76 організацій та підприємців, що виступають за впровадження лобістських традицій.

Основна мета Асоціації – впровадження чесних та дієвих технологій впливу на політику, що дозволить подолати корупційні та олігархічні практики в Україні. Організація якісно працює над втіленням лобістських тенденцій на практиці: у  майбутньому це допоможе посприяти Українській Асоціації професіоналів у сфері GR і лобістів над утвердженням Закону України в даній сфері впливу на політику.

За більше ніж 7 років Асоціація Українська Асоціація професіоналів у сфері GR і лобістів вона провела цілу низку заходів, спрямованих на впровадження та популяризацію заданого напрямку, зокрема, і Government Relations.  Однією з останніх подій є III щорічна премія «Найкращий GR-фахівець 2020 року», на якій було представлено найпотужніші кейси у суспільно-економічного, політичного та юридичного розвитку України.

Серед гостей були присутні шановні люди зі всієї України, депутати, представники бізнесу юристи та лідери громадської думки. Кожен з них зробив великий внесок в розвиток лобізму.Зокрема серед народних депутатів були Олексій Жмеренецький, Марія Мезенцева, Юрій Камельчук, Анна Скороход ,Павло Мельник,Олексій  Гончаренко.

Партнерами ІІІ щорічної премії стали  CREATORE, Ресторан “Углі”, IBOX Банк, Enessa Farran, медіапартнерами – Politeka, ZNAJ.UA, delo.ua, КиевВласть, СтопКор, Idealist.media, Київська торгово-промислова палата, Lenta.UA, Час Перших, DIGI studio, UkrPress Info, Україно-Польська медіаплатформа.

Total
0
Shares
Previous Article

Уряд затвердив список підприємств Укроборонпрому для приватизації

Next Article

Зеленський закликає Раду відкласти його законопроєкт про перезавантаження КС

Related Posts
Total
0
Share