Китайський інвестор заводу Мотор Січ подав позов до України на 4,5 млрд дол.

Компанія Skyrizon спільно зі ще кількома китайськими інвесторами подала позов до Арбітражного суду у Гаазі, вимагаючи стягнути з України 4,5 млрд доларів США компенсації за збитки, яких вони зазнали через дії української держави у справі з продажу пакету акцій АТ “Мотор Січ”, повідомляє Global Times.

“Відповідно до Угоди між урядом України та урядом КНР про залучення та взаємний захист інвестицій, що набула чинності 31 жовтня 1992 р, китайські інвестори вимагали визнати Україну такою, що порушила двосторонню інвестиційну угоду, і виплатити позивачам повну компенсацію всіх збитків на суму понад 4,5 млрд дол.”, — йдеться в повідомленні інвесторів.

Нагадаємо, минулого року президент Володимир Зеленський ввів в дію зміни до рішення Ради національної безпеки та оборони від 14 грудня 2020 р про застосування персональних спеціальних економічних санкцій. Серед об’єктів обмежувальних заходів — китайські інвестори АТ “Мотор Січ”.

АТ “Мотор Січ” — один з найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Поставляє продукцію більш ніж в 100 країн світу. Підприємство в січні-вересні 2020 р отримало 930,2 млн грн чистого прибутку.

Як повідомлялось, у квітні 2018 р акції АТ “Мотор Січ” були заарештовані за клопотанням слідчого СБУ з метою збереження речових доказів у порушеному в липні 2017 р кримінальному впровадженні про державну зраду і замах на диверсію. Арешт акцій обмежує вплив нових інвесторів на компанію.

МЗС Китайської Народної Республіки закликало Україну захистити права китайських компаній та інвесторів.

США ввели санкції проти китайського інвестора української компанії “Мотор Січ”. “Skyrizon, китайська державна компанія, робить зусилля придбати і освоїти іноземні військові технології, що становить значну загрозу національній безпеці і зовнішньополітичним інтересам США”, — йдеться в повідомленні міністерства торгівлі США.

Подробиці навколо скандалу, викликаного санкціями України проти китайських інвесторів АТ”Мотор Січ”, дивиться в окремому матеріалі Nota Вene.

Нагадаємо, що в лютому 2021 р китайські інвестори АТ “Мотор Січ” переглянули попередню суму збитків в рамках спору з державою Україна в міжнародному арбітражі. Сума збільшена на 100 млн доларів США — до 3,6 млрд дол.

Як вже повідомляло NotaВene, для повернення в державну власність авіабудівного підприємства АТ “Мотор Січ” на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони немає законних підстав.

Total
0
Shares
Previous Article

Федерація роботодавців вимагає відмовитися від законопроєкту 5600

Next Article

Пасажирські перевезення залізницею зросли на 20 %

Related Posts
Читать дальше

Литва і Туреччина запускатимуть залізничне сполучення через Україну

Делегація литовської залізниці провела зустріч з турецькими колегами. Сторони обговорили можливість запуску нового короткого морського та залізничного сполучення,…
Total
0
Share