Китайські інвестори заводу Мотор Січ збільшили суму позовних вимог до України до 3,6 млрд дол.

Китайські інвестори ПАТ “Мотор Січ” переглянули попередню суму збитків в рамках спору з державою Україна в міжнародному арбітражі. Сума збільшена на 100 млн доларів США — до 3,6 млрд дол., йдеться в повідомленні української компанії.

“Зростання суми попередніх вимог зумовлено тим, що початкова групи позивачів була розширена шляхом включення ще декількох китайських акціонерів, які також зазнали значних збитків внаслідок дій України в порушення її міжнародних зобов’язань”, — заявляє “Мотор Січ”.

У пресрелізі зазначається, що інвестиційний спір повинен розглядатися міжнародним трибуналом, який на даному етапі формується сторонами, ad hoc.

Нагадуємо, президент Володимир Зеленський ввів в дію зміни до рішення Ради національної безпеки та оборони від 14 грудня 2020 р. про застосування персональних спеціальних економічних санкцій. Серед об’єктів обмежувальних заходів — китайські інвестори АТ “Мотор Січ”.

ПАТ “Мотор Січ” — один з найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Поставляє продукцію більш ніж в 100 країн світу. Підприємство в січні-вересні 2020 р. отримало 930,2 млн грн чистого прибутку.

Як повідомлялось, у квітні 2018 р. акції ПАТ “Мотор Січ” були заарештовані за клопотанням слідчого СБУ з метою збереження речових доказів у порушеному в липні 2017 р. кримінальному впровадженні про державну зраду і замах на диверсію. Арешт акцій обмежує вплив нових інвесторів на компанію.

МЗС Китайської Народної Республіки закликало Україну захистити права китайських компаній та інвесторів.

США ввели санкції проти китайського інвестора української компанії “Мотор Січ”. “Skyrizon, китайська державна компанія, робить зусилля придбати і освоїти іноземні військові технології, що становить значну загрозу національній безпеці і зовнішньополітичним інтересам США”, — йдеться в повідомленні міністерства торгівлі США.

Подробиці навколо скандалу, викликаного санкціями України проти китайських інвесторів АО”Мотор Січ”, дивиться в окремому матеріалі Nota Вene.

Total
0
Shares
Previous Article

Сильні морози у чорноморському регіоні підняли ціни на пшеницю

Next Article

Експорт шотландського віскі досяг 10-річного мінімуму

Related Posts
Total
0
Share