Китайська промисловість збільшила прибуток на 92,3%

У березні 2021 р. прибуток промислових підприємств Китаю зріс до 711,18 млрд юанів (109,66 млрд дол.), що на 92,3% більше, ніж в березні 2020 р. Протягом перших трьох місяців прибуток у промисловості збільшився до 1,825 трлн юанів, що на 137% більше, ніж рік тому. Середнє зростання за два роки склав 22,6% Про це повідомляє China Daily з посиланням на Національне бюро статистики (НБС).

Протягом перших трьох місяців прибуток обробної промисловості зріс в 4,34 рази в річному вираженні, що відповідає середньорічному зростанню прибутку на 40,7%. Це також на 18,1 процентних пункту вище, ніж загальне зростання промислового прибутку.

За даними НБС, операційна ефективність підприємств помітно покращилася, при значному зниженні витрат. У першому кварталі маржа операційного прибутку промислових підприємств склала 6,64%, збільшившись на 2,76% в річному вираженні.

НБС заявило, що відновлення промисловості по галузях йшло нерівномірно. Ціни на сировину значно зросли, що збільшило витрати підприємств.

Загальний прибуток гірничодобувної промисловості в першому кварталі склав 151,9 млрд юанів, збільшившись на 77,1% в річному вираженні. Заступник директора Центру державної економіки і державної політики університету Чунцина Лун Шаобо зауважив, що зростання прибутку в добувній промисловості, в основному обумовлено більш високими цінами на сировину. У той же час, коли китайська економіка швидко відновлюється, внутрішній попит також зростає. Це призвело до збільшення продажів і збільшення прибутку. Одночасно вищі ціни на сировину створюють проблеми для малих і середніх підприємств в подальшому ланцюжку промислового виробництва.

Нагадаємо, ВВП Китаю в першому кварталі зріс на 18,3% в порівнянні з аналогічним періодом роком раніше. 

Як вже повідомляло NotaВene, економіка Китаю в 2020 р. зросла на 2,3%і, зумівши відновитися після різкого спаду, зафіксованого в першому кварталі минулого року. Національне бюро статистики КНР зафіксувало, що темпи зростання ВВП були мінімальними більш ніж за чотири десятиліття.

Total
0
Shares
Previous Article

Експортні ціни на українську кукурудзу досягли п'ятирічного максимуму

Next Article

Укренерго в минулому році отримало чистий збиток 27,5 млрд грн

Related Posts
Total
0
Share