Китай збільшив експорт у квітні на 32,3%

Експорт Китаю у квітні виріс сильніше, ніж очікувалося, на тлі глобальних економічних стимулів, які підтримали попит, в той час як імпорт в найбільшу економіку Азії підскочив разом з ростом цін на сировину, повідомляє агентство Bloomberg.

За офіційними даними, китайський експорт виріс на 32,3% в доларовому вираженні у квітні в порівнянні з роком раніше, в той час як імпорт виріс на 43,1%. Позитивне сальдо торгового балансу КНР у звітному місяці досягло 42,85 млрд доларів США.

Економісти, опитані Bloomberg, очікували збільшення експорту на 24,1% і імпорту на 44%.

Агентство зазначає, що світовий інтерес до китайських товарів залишається високим завдяки пакетам стимулів, введених розвиненими країнами, і статусу КНР як найбільшого у світі експортера.

“Дані по експорту чітко відображають світову економіку, що відновлюється і зростає, — сказав Хао Чжоу, економіст Commerzbank AG у Сінгапурі. — Сила імпорту та експорту сигналізує про те, що обробна промисловість Китаю як і раніше випереджає сектор послуг і очолює економічний стрибок”.

Нагадаємо, економіка Китаю в 2020 р. зросла на 2,3%і, зумівши відновитися після різкого спаду, зафіксованого в першому кварталі минулого року. Державне статистичне управління КНР зафіксувало, що темпи зростання ВВП були мінімальними більш ніж за чотири десятиліття.

Як вже повідомляло NotaВene, в 2020 р. іноземні інвестори купили китайських акцій і облігацій на суму понад трильйон юанів. У доларовому еквіваленті китайський індекс фондових бірж Шанхаю і Шеньчженя виріс приблизно на 27%, що на 13 процентних пунктів вище індексу Standard & Poor’s 500.

Китайські облігації залучили нових інвесторів високою прибутковістю. Індекс акцій науково-технічних компаній Китаю зріс приблизно на 59%, випередивши стрімко зростаючий ринок акцій технологічних компаній США — індекс Nasdaq Composite.

Total
0
Shares
Previous Article

Індійський спалах коронавірусу відбився на світових морських перевезеннях

Next Article

Про системний підхід до судової реформи

Related Posts
Total
0
Share