Китай запровадив тотальну заборону на криптовалюту

Усі транзакції з використанням біткоіну та інших цифрових активів Народний банк Китаю класифікував як незаконну фінансову діяльність. Поза законом опинилися також послуги, які надають криптовалютні біржі мешканцям Китаю, повідомляє Фінансовий клуб.

“Останнім часом активність у торгівлі віртуальною валютою зросла, порушуючи економічний та фінансовий порядок, породжуючи незаконну та злочинну діяльність, таку як азартні ігри, незаконне збирання коштів, шахрайство, пірамідальні схеми та відмивання грошей, а також серйозну загрозу безпеці майну людей”, — йдеться у рішенні Народного банку Китаю (НБК).

Рішення НБК спровокувало черговий обвал на світовому криптовалютному ринку. За даними Coinmarketcap, капіталізація крипторинку, яка ще об 11:30 перевищувала 2 трлн доларів США, стрімко рухнула до 1,85 трлн дол. (станом на 14:15 за київським часом).

Вартість Bitcoin за перші дві години після появи новини впала більш ніж на 3 тис. дол. (-6,7%) і станом на 14:15 біткоін торгувався на позначці 41,2 тис. дол. (-5,57% за останню добу).

Нагадаємо, що в травні Китай заборонив фінансовим установам і платіжним компаніям обслуговувати транзакції з криптовалютами та застеріг інвесторів від спекулятивних криптовалютних торгів. Відповідно до заборони, установи — включаючи банки та онлайн-сервіси — не повинні пропонувати клієнтам будь-які послуги, пов’язані з криптовалютою.

Як вже повідомляло NotaВene, за останній рік глобальне впровадження криптовалюти зросло на 881%. Компанія Chainalysis оприлюднила звіт Global Crypto Adoption Index, в якому оцінюються 154 країни, який показує, що В’єтнам, Індія і Пакистан впевнено лідирують в цьому рейтингу, а Україна займає четверте місце.

Варто зазначити, що 8 вересня Верховна Рада у другому читанні підтримала законопроєкт “Про віртуальні активи”, який регулює галузь криптовалют. Відтепер власники віртуальних активів зможуть легально обмінювати та декларувати їх, а міжнародні криптокомпанії — реєструвати блокчейн-бізнес в Україні.

Total
0
Shares
Previous Article

Бориспіль зайняв 4-е місце в рейтингу Міжнародної ради аеропортів

Next Article

Велика Британія має намір стати наддержавою в області штучного інтелекту

Related Posts
Total
0
Share