Китай забороною криптовалюти обвалив курс біткоіну

Китай заборонив фінансовим установам і платіжним компаніям обслуговувати транзакції з криптовалютами та застеріг інвесторів від спекулятивних криптовалютних торгів. Відповідно до заборони, установи — включаючи банки та онлайн-сервіси — не повинні пропонувати клієнтам будь-які послуги, пов’язані з криптовалютою, повідомляє Reuters.

Зокрема заборонені обмін криптовалют, реєстрація, торгівля, кліринг та розрахунки.

“Останнім часом ціни на криптовалюту різко злетіли та впали, а спекулятивна торгівля криптовалютою відновилася, серйозно порушуючи безпеку власності людей та порушуючи нормальний економічний та фінансовий порядок”, — йдеться в заяві трьох головних регуляторів.

Китай заборонив криптовалютний обмін і первинні пропозиції монет, але не заборонив приватним особам володіти криптовалютами.

У заяві також зазначається, що установи не повинні надавати послуги зі зберігання, довіри або застави криптовалют, а також випускати фінансові продукти, пов’язані з криптовалютами.

Регулятори також підкреслюють, що віртуальні валюти “не підтримуються реальною вартістю”, їх цінами легко маніпулювати, а торгові контракти не захищені китайським законодавством.

Спільну заяву оприлюднили Національна асоціація інтернет-фінансів, Банківська асоціація та Асоціація платежів і клірингу Китаю.

Ці заходи не є першими кроками Пекіна проти цифрової валюти. Зокрема у 2017 р. Китай закрив свої місцеві біржі криптовалют, придушивши спекулятивний ринок, на який припадало 90% світових торгів біткоінами.

У червні 2019 р. Народний банк Китаю обіцяв заблокувати доступ до всіх внутрішніх і закордонних бірж криптовалют і веб-сайтам первинної пропозиції монет з метою обмежити всю торгівлю криптовалютою із забороною на іноземні обміни.

Варто зазначити, що на відміну від низки відомих криптовалют, таких як біткоін, китайський цифровий юань контролюється владою.

На тлі поганих новин з Китаю найвідоміша криптовалюта протягом доби подешевшала на 12,66%, в певний момент опустившись до 38 586 доларів США за одиницю. Нагадаємо, якийсь час назад біткоін коштував майже 65 тис. дол.

Як вже повідомляло NotaВene, державний Сільгоспбанк Китаю протестував цифровий юань (DCEP) у своїх банкоматах у місті Шеньчжень. Клієнти конвертували готівку і банківські заощадження в цифровий юань і навпаки.

Банкомат з підтримкою DCEP — частина експерименту ЦБ Китаю в Шеньчжені. В рамках тестування влада розподілила у жовтні минулого року через лотерею 100 000 “червоних конвертів” з 200 цифровими юанями в кожному на суму близько 3 млн дол.

Нагадаємо, влада Індії планує ввести заборону на володіння, видобуток, торгівлю та інші види операцій з криптовалютою. Власникам криптовалюти буде дано шість місяців, щоб позбутися від профільних активів.

Total
0
Shares
Previous Article

Виробництво молока в Україні зменшилось на 5,2%

Next Article

Євросоюз дозволяє в'їзд вакцинованим туристам

Related Posts
Total
0
Share