Китай вніс видобуток криптовалюти в список галузей для ліквідації

Національна комісія з розвитку і реформ Китаю (NDRC) опублікувала проєкт постанови про внесення видобутку криптовалюти і обробку інших цифрових токенов в список галузей, які підлягають ліквідації. Протягом місяця NDRC буде чекати відгуків громадськості на цю ініціативу, після чого зміни або скасують, або вони візьмуть силу закону для виконання, повідомляє South China Morning Post.

До цього рішення влада КНР послідовно йшла весь рік. Раніше Народний банк Китаю заборонив будь-які транзакції з криптовалютою. Як наслідок, майнінг в країні перейшов на нелегальне становище і, що найгірше, основні енергетичні потужності для цього стали красти з національної енергомережі.

У вересні 2021 р майнінг в Китаї внесли до чорного списку для зарубіжних і вітчизняних інвестицій. Нове рішення переводить видобуток криптовалюти в розряд областей, що підлягають обов’язковій ліквідації. За даними Кембриджського індексу споживання електроенергії біткоіну (The Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index, CBECI) частка китайських майнерів у світовому хешрейті дорівнює нулю, але на практиці майнінг в Китаї все ще можливий і, мабуть, до кінця не ліквідовано.

Ще в червні Китай займав перше місце в світі по хешрейту з часткою 34,3%. Пік видобутку припав на квітень 2020 р (65%). Але вже в серпні, за даними CBECI, на першому місці були США (35,4%), на другому Казахстан (18,1%), а на третьому -— Росія (11,2%).

Крім майнінгу, до нового списку галузей для ліквідації в Китаї увійшли виробництво одноразового посуду з пластику і пластикових одноразових ватних паличок, а також видобуток вугілля в заповідниках, туристичних місцях або охоронюваних зонах з джерелами питної води. Все це і багато іншого націлене на те, щоб Китай до 2060 р досяг вуглецевої нейтральності в своїй економіці.

Нагадаємо, що усі транзакції з використанням біткоіну та інших цифрових активів Народний банк Китаю класифікував як незаконну фінансову діяльність. Поза законом опинилися також послуги, які надають криптовалютні біржі мешканцям Китаю.

Як вже повідомляло NotaВene, за останній рік глобальне впровадження криптовалюти зросло на 881%. Компанія Chainalysis оприлюднила звіт Global Crypto Adoption Index, в якому оцінюються 154 країни, який показує, що В’єтнам, Індія і Пакистан впевнено лідирують в цьому рейтингу, а Україна займає четверте місце.

Варто зазначити, що президент України Володимир Зеленський повернув до Верховної Ради зі своїми пропозиціями закон “Про віртуальні активи”, який народні депутати ухвалили 8 вересня 2021 р.

Про те, що ухвалення Верховною Радою закону “Про віртуальні активи” залишає під знаком питання долю криптовалютного ринку в Україні, але створює новий контролюючий орган і закладає основи для кримінального переслідування користувачів, NotaВene розповідає в окремому матеріалі.

Total
0
Shares
Previous Article

Ощадбанк отримає 100 млн євро субкредиту ЄБРР

Next Article

Експорт зернових культур збільшився на 19%

Related Posts
Total
0
Share