Китай вийшов на перше місце за обсягом залучення іноземних інвестицій

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій в усьому світі різко впав. Але, згідно звіту Конференції ООН з торгівлі і розвитку (United Nations Conference on Trade and Development — UNCTАD), якщо в 2020 р. обсяг прямих іноземних інвестицій в Китай збільшився на 4%, склавши 163 млрд дол., то в першому кварталі 2021 р. фактичний обсяг прямих іноземних інвестицій в материковий Китай виріс на 39,9% в річному вираженні до 46,3 млрд дол.

Китай став номером один у світі за обсягом залучення іноземних інвестицій, обігнавши США. Крім того, КНР стала найбільшим торговим партнером більшості країн і регіонів світу.

Прямі іноземні інвестиції в сфері послуг зросли в річному вираженні на 51,5%, а в сфері високих технологій — на 31,2%. Про це заявив офіційний представник міністерства комерції КНР Гао Фен.

За словами Гао, інвестиції з країн, розташованих уздовж Економічного поясу Шовкового шляху та країн АСЕАН збільшилися в річному вираженні на 58,2% і 60% відповідно.

Якщо за весь 2020 р. у Китаї було створено 39 тис. нових підприємств з іноземним капіталом, то за перший квартал 2021 р. кількість таких компаній досягла 10 263, що на 47,8% більше, ніж в першому кварталі 2020 р.

Нагадаємо, ВВП Китаю в першому кварталі зріс на 18,3% в порівнянні з аналогічним періодом роком раніше.

Як вже повідомляло NotaВene, глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен заявила, що ЄС має намір створити промислові союзи, щоб скоротити залежність від Китаю в сфері високотехнологічних продуктів. Мова, зокрема, йде про скорочення частки імпорту з КНР рідкоземельних металів. Зараз експорт цієї продукції з Китаю становить 98% всього ринку.

Зокрема, одним з рішень ЄК може стати створення Європейського сировинного союзу, який буде працювати за алгоритмом промислових “Європейських альянсів”, які об’єднують ресурси підприємств в таких галузях, як виробництво акумуляторів, чистого водню і напівпровідників. Треба сказати, що роль галузевих і міжгалузевих спілок особливо сильна в Німеччині. В даному випадку мова йде про об’єднання підприємств з різних країн.

Total
0
Shares
Previous Article

Виробництво молока в Україні зменшилось на 6,2%

Next Article

Мін'юст розширив перелік боргів громадян для автоматичного списання банками

Related Posts
Total
0
Share