Китай веде переговори з талібами щодо доступу до покладів міді та літію

Представники гірничодобувної галузі КНР, яка бажає отримати доступ до родовищ міді та літію в Афганістані, здійснили візит до країни для переговорів із рухом “Талібан”, повідомляє Financial Times.

За даними неназваного представника влади з Кабула та співробітника китайської промислової асоціації, переговори йшли щодо родовища міді в районі Мес Айнак, на розробку якого КНР мала ліцензії.

Крім того, співробітники як мінімум одного конгломерату в приватному секторі Китаю здійснили поїздки в провінції Нангархар та Лагман на сході країни для оцінки доступності покладів інших мінералів.

Проте, зазначають джерела видання, переговори китайських компаній з талібами знаходяться на ранній стадії, і гарантій того, що Китай відновить видобуток природних копалин в Афганістані, немає.

Дві китайські компанії — найбільший світовий виробник літію Ganfeng Lithium і Tianqi Lithium — спростували відомості про якусь свою участь у поїздці до Афганістану.

Financial Times нагадує, що літій та мідь є важливими ресурсами для виробництва цілої низки товарів, включаючи батареї для електромобілів та смартфони.

Як вже повідомляло NotaВene, під контроль Талібану перейшли одні з найбагатших у світі родовищ літію, міді і золота. 10 років тому Афганістан був визнаний одним з найперспективніших регіонів у світі з видобутку корисних копалин. Зараз ресурси на більш ніж 1 трлн доларів США виявилися в руках у талібів.

Варто зазначити, що виконавчий директор державного науково-виробничого підприємства “Геоінформ України” Павло Бовсунівський під час конференції щодо стратегічного партнерства України та ЄС з питань критичної сировини та акумуляторів заявив, що орієнтовний обсяг інвестицій, потрібних для розробки Полохівського родовища літію, становить 0,5 млрд дол.

Total
0
Shares
Previous Article

Капіталізація ринку криптовалюти впала на 15%

Next Article

Укрзалізниця збільшила перевезення вантажів на 3%

Related Posts
Читать дальше

Україна оцінює потенціал виробництва зеленого водню в 5,5 млрд кубометрів на рік

Європейська економічна комісія ООН (UNECE) за підтримки Міністерства енергетики та вугільної промисловості та Державного агентства з енергоефективності та…
Total
0
Share