Китай скасував державні субсидії сонячної і вітрової енергетики

Національна комісія з розвитку і реформ Китайської Народної Республіки (NDRC) випустила програмний документ, що стосується тарифів на сонячну і вітрову енергію на 2021 р, повідомляє видання elektrovesti.

Публікація з’явилася після консультацій, які комісія проводила з квітня.

Нова політика, яка вступить в силу з 1 серпня 2021 р зосереджена на чотирьох основних моментах:

  1. Центральний уряд більше не видаватиме субсидії для нових великомасштабних, промислових і комерційних розподілених сонячних електростанцій, а також наземних вітрових електростанцій.
  2. Тарифи для даних проектів ВДЕ будуть встановлюватися відповідно до місцевої еталонної ціни на вугільну електроенергію. Нові проєкти можуть добровільно брати участь “в ринкових угодах для формування цін на електроенергію, щоб краще відображати екологічну цінність зеленої енергії”.
  3. З 2021 р тарифи для знову затверджених проєктів офшорної вітроенергетики і проєктів сонячної теплової енергетики (CSP) будуть встановлюватися місцевими органами по ціноутворенню на рівні провінцій.
  4. Уряд буде заохочувати місцеві органи влади впроваджувати політику підтримки для сталого розвитку нових галузей енергетики — сонячної фотоелектричної, наземної вітрової, офшорної вітрової і сонячної теплової енергетики.

Нове рішення китайської влади не з’явилося несподіванкою. Процеси поступової відмови від системи субсидій були запущені кілька років тому.

На думку китайської влади, сонячна і вітрова енергетика досягли паритету з цінами на електроенергію в енергосистемі завдяки промисловим досягненням і зниженню цін на продукцію і витрат на розробку проєктів.

Нагадаємо, що Китай планує підняти частку сонця і вітру в споживанні електроенергії до 16,5% до 2025 р.

Як вже повідомляло NotaВene, китайські компанії витіснили Panasonic з бізнесу з виробництва сонячних панелей.

Варто зазначити, що світові інвестиції на розвиток і підтримку відновлюваних джерел енергії (ВДЕ), електротранспорту та інших технологій, які спрямовані на декарбонізацію, досягли в минулому році рекордної позначки у 501 млрд. доларів.

Total
0
Shares
Previous Article

Україна збільшила експорт риби на 30%

Next Article

Фонд держмайна намагається через суд повернути Укртелеком

Related Posts
Total
0
Share