Китай розгорне першу мережу 6G до 2030 р

Перша мережа мобільного зв’язку шостого покоління (6G) з’явиться в Китаї до 2030 р, повідомляє Gizchina.

“Коли ми запроваджували 5G, роботи над 6G вже почалися. До 2030 р мережа 6G буде доступна на комерційній основі. Зараз нам необхідно прискорити визначення, а також дослідження та розробки в галузі 6G”, — заявив колишній голова правління оператора China Mobile та консультант асоціації GSMA Ван Цзяньчжоу.

Мережі п’ятого покоління (5G) забезпечують теоретичну пропускну здатність до 20 Гбіт/сек. За прогнозами, послуги 6G дозволять передавати дані зі швидкістю до 1 Тбіт/сек.

Ван Цзяньчжоу зазначає, що появі систем зв’язку шостого покоління передуватиме розгортання мереж проміжного стандарту — так званого 5.5G.

Для платформ 6G планується використання передової архітектури, що передбачає ефективне інтелектуальне керування живленням та значне скорочення енергоспоживання на всіх рівнях.

Для мереж 6G розглядається можливість застосування терагерцового спектру. З приходом 6G очікується поява якісно нових інтернет-сервісів, інтерактивних платформ, систем управління підприємствами та розумним транспортом.

Нагадаємо, що китайські компанії в глобальному масштабі подали 40,3% патентних заявок на технології 6G. Слідом ідуть США, які подали 35,2% заявок на патенти в сфері 6G. На третьому місці розташувалася Японія, яка подала 9,9% патентних заявок. Далі слідують Європа і Південна Корея з частками в 8,9% і 4,2% відповідно.

Як вже повідомляло NotaВene, Apple наймає інженерів для розробки технології 6G. Хоча новітня технологія не з’явиться раніше 2030 р., компанія має намір брати участь в ранніх етапах розробки. В середині лютого технологічний гигант розмістив оголошення про пошук інженерів-дослідників бездротових систем.

В оголошенні про вакансії йдеться, що інженери працюватимуть над створенням технології наступного покоління, “що вплине на майбутні продукти Apple”. Вони також будуть брати участь в галузевих і академічних форумах, присвячених технології 6G.

Варто зазначити, що компанія LG Electronics спільно з рядом партнерів веде активні дослідження в області мобільного зв’язку шостого покоління (6G), щоб вивести мережу на проектну потужність до кінця поточного десятиліття.

Фахівці LG працюють над технологіями 6G спільно зі співробітниками Корейського інституту передових технологій (KAIST). Крім того, LG уклала договір з американською компанією Keysight, що виробляє спеціалізоване тестове обладнання.

За умовами угоди про співпрацю, сторони працюють над системами 6G, що використовують терагерцовий діапазон. Ключову стадію досліджень планується завершити до 2024 р.

Total
0
Shares
Previous Article

НБУ відновив валютні інтервенції

Next Article

Експорт цукру скоротився у 6 разів

Related Posts
Total
0
Share