Китай потроїв закупівлю української кукурудзи

Україна в жовтні-грудні 2020/21 маркетингового року (МР) відвантажила на зовнішні ринки близько 8,8 млн т кукурудзи, що на 8% поступається аналогічному показнику 2019/20 МР (9,5 млн т). Про це повідомляє агентство “АПК-Інформ“.

При цьому ключовим імпортером в звітний період був Китай, який наростив закупівлі в 2,8 рази щодо рівня аналогічного періоду 2019/20 МР — до 3,6 млн т.

Другу позицію зайняв Євросоюз, який скоротив закупівлі кукурудзи з України на 39% — до 2,7 млн тонн. Замикає першу трійку імпортерів Єгипет, який у жовтні-грудні імпортував 900,4 тис. тонн кукурудзи з України (-19% до торішнього рівня).

Сумарно на частку вище зазначених імпортерів припадає 82% всіх відвантажених партій, при цьому частка Китаю становить 40%, а ЄС — 31%.

Відзначимо також, що в поточному сезоні потенціал експорту кукурудзи з України оцінюється аналітиками на рівні 22 млн тонн, що на 23% поступається результату 2019/20 МР (28,7 млн тонн).

Нагадуємо, в останні дні минулого року закупівельні ціни на пшеницю в українських портах виросли до найвищого в цьому сезоні рівня 245-250 доларів за тонну.

Як вже повідомляв Nota Вene, Верховна Рада знизила з 20% до 14% ставку ПДВ для деяких видів аграрної продукції, зокрема це стосується операцій по постачанню на митній території України та на ввезення до України сільськогосподарської продукції, в частині цільного молока, великої рогатої худоби, живих свиней, пшениці, жита, ячменю, вівса, кукурудзи, соєвих бобів, зерен льону та ріпаку, соняшнику та інших олійних культур, а також цукрових буряків.

Слід зазначити, що Україна стала другим найбільшим у світі експортером зернових культур в 2019-2020 МР. Зокрема, Україна зайняла друге місце в світі з експорту ячменю, четверте — за експортом кукурудзи та п’яте — пшениці. Найбільший експортер зернових культур у світі — Сполучені Штати Америки.

Total
0
Shares
Previous Article

Цивільні літаки Boeing через десять років будуть літати тільки на екологічних видах авіаційного палива

Next Article

Укргазбанк зробив перший крок до залучення IFC в якості інвестора

Related Posts
Total
0
Share