Китай подав 40% заявок на патенти в області 6G

Китай посилено працює над наступним поколінням стільникових мереж, відомим як 6G. Початок їх комерційного розгортання очікується до кінця цього десятиліття. Дослідження, проведене Nikkei Asia і Cyber Creative Institute, показує, що Китай подав найбільшу кількість заявок на патенти в сфері 6G, повідомляє Gizmochina.

Китайські компанії в глобальному масштабі подали 40,3% патентних заявок на технології 6G. Слідом ідуть США, які подали 35,2% заявок на патенти в сфері 6G. На третьому місці розташувалася Японія, яка подала 9,9% патентних заявок. Далі слідують Європа і Південна Корея з частками в 8,9% і 4,2% відповідно.

Дослідники розглянули коло 20 тисяч заявок на дев’ять основних напрямків технологій 6G, серед яких засоби зв’язку, квантові технології, базові станції і штучний інтелект. Передбачається, що країни з найбільшою кількістю патентів з більшою ймовірністю будуть визначати тенденції і стандарти розвитку всієї галузі.

Очікувалося, що розвиток 6G в Китаї буде повільним через санкції, запроваджені урядом США проти Huawei. Проте, країна зберегла свою конкурентоспроможність за рахунок мобілізації державних компаній і наукових установ. Китайські патентні заявки на технології 6G в основному пов’язані з мобільною інфраструктурою. 12% всіх патентних заявок на 6G подані Huawei, яка контролювала 30% світового ринку базових станцій в 2020 р.

Очікується, що обговорення стандартизації 6G почнеться в 2024 р. Передбачається, що Китай буде мати вагомий голос у цьому обговоренні завдяки великій кількості належних йому патентів.

Нагадаємо, що торгова війна і пандемія привели до істотного відокремлення напівпровідникового сектора США і Китаю відповідно. Згідно зі статистикою, взаємні інвестиції в цілому в період з 2016 р по 2020 р скоротилися на 75%, а в технологічному секторі падіння досягло 96%. Китайські інвестори тепер переключилися на країни Європи і Африки.

Як вже повідомляло NotaВene, Apple наймає інженерів для розробки технології 6G. Хоча новітня технологія не з’явиться раніше 2030 р., компанія має намір брати участь в ранніх етапах розробки. В середині лютого технологічний гигант розмістив оголошення про пошук інженерів-дослідників бездротових систем.

В оголошенні про вакансії йдеться, що інженери працюватимуть над створенням технології наступного покоління, “що вплине на майбутні продукти Apple”. Вони також будуть брати участь в галузевих і академічних форумах, присвячених технології 6G.

Варто зазначити, що компанія LG Electronics спільно з рядом партнерів веде активні дослідження в області мобільного зв’язку шостого покоління (6G), щоб вивести мережу на проектну потужність до кінця поточного десятиліття.

Фахівці LG працюють над технологіями 6G спільно зі співробітниками Корейського інституту передових технологій (KAIST). Крім того, LG уклала договір з американською компанією Keysight, що виробляє спеціалізоване тестове обладнання.

За умовами угоди про співпрацю, сторони працюють над системами 6G, що використовують терагерцовий діапазон. Ключову стадію досліджень планується завершити до 2024 р.

Total
0
Shares
Previous Article

Бюро економічної невизначеності

Next Article

Кабмін відкладає початок роботи Бюро економічної безпеки

Related Posts
Total
0
Share