Китай націлився на 20% ринку напівпровідникових компонентів

Китайські виробники забезпечують не більше 6% світового обсягу обробки кремнієвих пластин, але вже до 2024 р їх частка в сегменті пластин типорозміру 300 мм виросте до 20%, а до кінця десятиліття вони контролюватимуть майже чверть світового виробництва напівпровідникових компонентів, повідомляє Nikkei Asian Review.

За даними IC Insights, оборот китайського ринку напівпровідникових компонентів в 2020 р склав 143,4 млрд доларів США, при чому всередині країни випускалося продукції лише на 8,3 млрд дол. Джерела видання Caixin повідомляють, що підрозділ Huawei Technologies, що займається розробкою процесорів HiSilicon, рано чи пізно обзаведеться власними виробничими потужностями. Випускати процесори цієї марки на стороні зараз заважають американські санкції проти Huawei, які відрізали компанії доступ до конвеєра TSMC і SMIC.

За даними галузевих джерел, група китайських компаній з травня минулого року працює над створенням експериментальної виробничої лінії, яка дозволить випускати 28-нм продукцію без обладнання і технологій американського походження. Лінія буде запущена в поточному році.

За оцінками асоціації SEMI, в період з 2020 р по 2024 р в усьому світі буде введено в дію 38 підприємств з обробки кремнієвих пластин типорозміру 300 мм. Більше половини з них будуть розташовуватися на території КНР. Подібне розширення потужностей дозволить збільшити сукупний обсяг світового виробництва кремнієвих пластин на 30% в порівнянні з 2019 р, до 7,2 млн штук в місяць.

Китай до 2024 р отримає можливість вийти на третє місце в світі за обсягами виробництва напівпровідникових компонентів, зайнявши частку в 20%. Країна буде поступатися лише Тайваню і Південної Кореї, а ось Японія (12%) і США (10%) залишаться позаду.

Колишній голова ради директорів і засновник компанії TSMC Морріс Чан заявив, що Китаю потрібно не менше п’яти років, щоб наздогнати Тайвань і Південну Корею в сфері літографічних технологій. Представники американської промисловості вважають, що Китаю потрібно до двох років, щоб повністю перейти на самозабезпечення у випуску 40-нм продукції, і до п’яти років — у випадку з 28-нм технологією.

Нагадаємо, що Європейський Союз вирішив подвоїти частку на ринку чіпів і виділяє більше 150 млрд доларів на розробку наступного покоління цифрових індустрій в нинішньому десятилітті, прагнучи наздогнати конкурентів у США і Східній Азії в таких сферах, як виробництво мікросхем і штучний інтелект.

Як вже повідомляло NotaВene, уряд Південної Кореї разом зі 153 компаніями оприлюднив амбітний план, яким передбачено інвестиції в виробництво напівпровідникової продукції в розмірі 450 млрд дол.

Варто зазначити, що слідом за США, Китаєм і країнами Європи до практики технологічного націоналізму готова вдатися Індія. За наявними даними, місцева влада готова надавати по 1 млрд дол. кожній закордонній компанії, яка наважилася на локалізацію виробництва електроніки і напівпровідникових компонентів.

Total
0
Shares
Previous Article

Імперіал Тобакко відсудила штраф від АМКУ в 460 млн грн у Верховному суді

Next Article

Уряд дозволив підняти ціни на бензин

Related Posts
Total
0
Share