Китай дозволив створювати підприємства автопрому зі 100% іноземного капіталу

Влада КНР з 1 січня 2022 р дозволить створювати в країні підприємства з виробництва пасажирських автомобілів зі стовідсотковим іноземним капіталом, повідомляє Фінмаркет.

Про це йдеться в документі міністерства торгівлі та державного комітету з розвитку та реформи (NDRC) КНР, в якому визначається ступінь допуску іноземного капіталу в окремі сектори економіки країни.

Китай поступово знімав обмеження на іноземні інвестиції у вітчизняний автопром. І хоча у версії документа мінторгу та NDRC на 2021 р автомобілебудівний сектор не згадувався взагалі, у 2019 р відомства пообіцяли внести зміни для сектора у майбутньому, нагадує CNBC.

Проте список секторів, в які іноземні інвестиції заборонені або обмежені на 2022 р, все ще включає 31 сектор, серед яких видобуток рідкоземельних металів, кінематограф, а також випуск тютюнової продукції. Іноземні компанії, які бажають інвестувати в такі індустрії як, наприклад, медицина, повинні створити спільні підприємства з локальними організаціями, де контрольний пакет повинен належати китайським представникам.

Продажі автомобілів у Китаї за підсумками 2022 р збільшаться на 5,4% і досягнуть 27,5 млн, прогнозує Китайська асоціація автовиробників (CAAM). У тому числі реалізація пасажирських машин зросте на 8% — до 23 млн. При цьому продажі комерційних автомобілів, як очікується, впадуть на 6% і становитимуть 4,5 млн.

Продажі транспортних засобів на нових джерелах енергії (NEV) наступного року збільшаться на 47% і досягнуть 5 млн, за оцінкою CAAM.

За даними агентства Xіnhuа, в 2021 р загальний обсяг реалізації автомобілів у КНР складе 26,1 млн, що на 3,1% перевищить показник минулого року.

Нагадаємо, що в січні-листопаді продажі автомобілів в Китаї зросли на 4,5% щодо аналогічного періоду минулого року і склали 23,49 млн.

Як вже повідомляло NotaВene, електромобіль Hong Guang Mini EV, яку виробляє компанія SAIC Motor спільно з американською General Motors, став найбільш продаваним електрокаром Китаю, обігнавши Tesla. Hong Guang Mini EV продається в Китаї за 4,5 тис. доларів США в базовій комплектації. Модернізована модель з кондиціонером обійдеться в 5 тис. дол. Електромобілі виробляються під брендом Wuling.

Total
0
Shares
Previous Article

Запаси вугілля на складах ТЕС збільшилися на 3,6%

Next Article

Поголів’я корів скоротилося на 7%

Related Posts
Читать дальше

Суд звільнив Fozzy Group від вимог заплатити податки на сотні мільйонів

15 грудня Шостий апеляційний адміністративний суд відмовився задовольнити апеляційну скаргу офісу великих платників податків Державної податкової служби (ДПС)…
Total
0
Share