Китай б’ється за місце у трійці лідерів з виробництва мікросхем

На тлі глобального дефіциту чіпів провідні країни і регіони активно нарощують своє виробництво, прагнучи збільшити частку на ринку напівпровідникових технологій. Китай розраховує в цьому році країна обійти за обсягами виробництва в цій сфері Японію і увійти до трійки лідерів, повідомляє агентстов ICinsights.

За даними агентства ICinsights, що веде статистику виробництва чіпів за місцем реєстрації компанії, в грудні минулого року перше місце впевнено посідав Тайвань, на який доводилося 21,4% місячного виробництва, друге — Південна Корея з 20, 4%, а третє — Японія з 15,8%.

За обсягами виробництва Тайвань обігнав Японію ще в 2011 р, а Південну Корею — в 2015 р. Очікується, що до 2025 р Тайвань зберігатиме лідерство на ринку напівпровідників.

З урахуванням того, що в рейтингу Китай вказано на четвертому місці з невеликим відривом від Японії — в КНР в грудні випускалося 15,3% напівпровідників, портал MyDrivers приходить до висновку, що на даний момент КНР обігнала Японію, тому що будівництво нових потужностей в країні відбувається швидкими темпами.

З виробництва мікрочіпів Китай обігнав Європу в 2010 р, а Північну Америку — в 2019 р. Очікується, що в 2025 р частка КНР складе 19%, в той час як частка інших гравців ринку має зменшитися.

Нагадаємо, що уряд Південної Кореї разом зі 153 компаніями оприлюднив амбітний план, яким передбачено інвестиції в виробництво напівпровідникової продукції в розмірі 450 млрд доларів США.

Як вже повідомляло NotaВene, Європейський Союз вирішив подвоїти частку на ринку чіпів і виділяє більше 150 млрд доларів на розробку наступного покоління цифрових індустрій в нинішньому десятилітті, прагнучи наздогнати конкурентів у США і Східній Азії в таких сферах, як виробництво мікросхем і штучний інтелект.

Варто зазначити, що США і Південна Корея заблокували продаж виробника напівпровідників Китаю. Південнокорейська компанія Magnachip Semiconductor Corp. не є найвідомішим ім’ям на ринку напівпровідників. Проте питання продажу компанії стало ще однією причиною для сутички в торговій війні між США і КНР.

Регулятори з США і Південної Кореї заблокували покупку Magnachip приватним інвестиційним фондом з КНР Wise Road Capital — для того, щоб обмежити доступ Китаю до передових технологій виробництва мікрочіпів.

Total
0
Shares
Previous Article

Негативне сальдо зовнішньої торгівлі зросло на 25,5%

Next Article

Міністром внутрішніх справ призначений Денис Монастирський

Related Posts
Total
0
Share